Призначення Петра Порошенка на посаду міністра економіки є результатом тривалих перемовин, сказав політолог Першої рейтингової системи Михайло Басараб.
"Гадаю, Петро Олексійович зміг досягти певних преференцій для себе — політичних гарантій та поступок для свого бізнесу, - каже політолог. - Він навряд чи зміг погодитися піти на посаду номінального міністра економіки без певного пакету умов. Політичні умови для нього — потрапляння до наступного парламенту. Якщо ж він залишиться в уряді, то йому потрібні гарантії формування певної групи впливу в наступному парламенті за рахунок адміністративного сприяння і відсутності перепон для його соратників, що балотуватимуться в мажоритарних округах".
Порошенко також переслідував і особисті бізнесові інтереси, вважає політолог.
"В Україні потрапляння до влади гарантує доступ до певних державних ресурсів, фінансових потоків, сприяння бізнесу тощо. Я не виключаю, що ішла мова про сприятливий клімат для бізнес-імперії Порошенка. Для експортоорієнтованого підприємництва важливим є протекціонізм і сприяння держави. Він великий промисловець, а займатися серйозним виробництвом без державних гарантій в Україні складно".
На думку Басараба, запрошенням Порошенка влада прагне освіжити свій імідж, адже рівень довіри до президента і Партії регіонів падає.
"Відбувається певне перезавантаження коридорів влади. Влиття Тігіпка в Партію регіонів та запрошення Порошенка свідчать, що Янукович намагається зробити більш людське обличчя у влади. Крім того, Порошенко є доволі символічною персоною "помаранчевої" історії. Запрошення його до владної команди має створити враження, що чинній владі не чужі принципи "помаранчевих" — демократія і європейський розвиток. Чим більше нинішня влада поглинатиме таких діячів як Тігіпко і Порошенко, тим цивілізованішими стануть методи управління країною", - переконаний Басараб.
Як повідомлялося, Петро Порошенко прийняв пропозицію президента Віктора Януковича очолити Міністерство економіки. У понеділок він може стати до роботи.
Коментарі
7