Основним трендом цієї виборчої кампанії є те, що менш за все, приділяється уваги виборцям.
Про це під час презентації перших результатів моніторингу фінансових витрат кандидатів у народні депутати сказала старший координатор програми реформування виборчого законодавства України Міжнародної фундації виборчих систем Тетяна Бібік.
Дослідження проводилось в трьох виборчих округах: 222 (Київська область), 73 (Закарпатська область), 42 (Донецька область).
"Коли ми придумували ідею, то думали, що одразу не зможемо відстежити всіх кандидатів у депутати, тому взяли 3 округи. Наприкінці моніторингу ми приготуємо пропозиції щодо системних змін в законодавстві, щодо фінансування виборчих кампаній. Основний тренд цієї виборчої кампанії — менш за все, звертається увага на виборців", - розповіла координатор програми реформування виборчого законодавства України.
За її словами, експерти провели спеціальне дослідження в Києві на 222 виборчому окрузі, яке виявило, що тут дуже обізнані виборці. "90 % виборців на цьому окрузі вважають, що фінансування виборчої кампанії має бути урегульоване законодавством. На жаль, виборці впевнені, що виграватимуть ті, у кого найбільший виборчий фонд, а не ті, у кого багато ідей", - додала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвин лідирує у своєму окрузі
Експерти зауважують, що надмірна лібералізація виборчого законодавства у частині фінансування кампаній кандидатів та партій — відсутність належного моніторингу обігу коштів учасників виборів провокує їхню непрозорість.
"ЦВК лише вибірково здійснює перевірку надходження обліку надходження виборчих фондів", - додала координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.
Коментарі
2