Курс долара щодо гривні спочатку підскочить, а потім опуститься до рівня, який буде вищим від початкового. Загалом економічна ситуація є гіршою, ніж, наприклад, у червні, але якихось особливих ексцесів немає, тому це підвищення буде спекулятивним. А те, до якого рівня в кінцевому підсумку підскочить курс, – це якраз і буде результатом комбінацій політичних і комерційних інтересів.
Про це у коментарі ЗІКу повідомив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.
Він вважає, що заява Президента Ющенка про можливість відставки голови Нацбанку Володимира Стельмаха може бути тактичним ходом Президента, оскільки досі він завжди захищав Стельмаха. Тому, за словами Пасхавера, чому Президент раптом змінив свою лінію поведінки – це питання радше до політологів, а не до економістів.
На думку Олександра Пасхавера, тенденція до ослаблення гривні пов"язана з тенденцією ослаблення економіки. А от за що має відповідати Нацбанк, так це за те, щоб коливання курсу національної валюти було мінімальне.
"У цілому я не думаю, що це коливання призвело до такого висловлювання Президента. Там занадто багато різних закритих від нас політичних і комерційних інтересів, щоб економіст міг судити про те, чому себе так чи інакше веде Національний банк", – зазначив Олександр Пасхавер.
Він вважає, що реальної загрози зриву співпраці з Міжнародним валютним фондом немає попри те, що уряд не виконує всіх взятих на себе зобов"язань, оскільки він не виконував своїх зобов"язань протягом всього існування співпраці з МВФ.
"МВФ, можливо, і пригрозить пальчиком, але уряд щось таке зробить і вони домовляться. А все тому, що Україна в цілому доволі успішно проходить кризу, зважаючи на слабкість своєї економіки і на всі ті загрози, які постали перед нею", – переконаний експерт.
ЗІК
Коментарі
5