Відносини України та Міжнародного валютного фонду (МВФ) не є свідченням міжнародної ізоляції нашої держави.
Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.
"Не погоджуюсь із тезою про міжнародну ізоляцію України. Тут питання набагато глибше, ніж результат щодо того, чи дадуть нам черговий транш у МВФ чи відмовлять", - наголосив нардеп.
Він пояснив, що МВФ – це організація, яка, окрім економічних, виконує ще й політичні завдання.
"Для прийняття рішення МВФ необхідно 85% голосів держав, які є у структурі фонду. Це 184 країни. У той же час США мають 17%. Тобто на будь-яке питання і рішення МВФ США можуть накласти вето. З цими реаліями слід рахуватись", - підкреслив Кінах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник Клінтон: "Україні не дадуть кредит МВФ, якщо не буде демократії"
На переконання регіонала, не можна допускати, "щоб наша держава ходила по світу з простягнутою рукою, так як є зараз і так як було у попередні періоди".
"З деякими умовами МВФ можна погодитись – такими, як зниження дефіциту державного бюджету, необхідність уведення в дію адресної системи соціального захисту, наведення ладу у секторі природного газу тощо. Але у деяких інших напрямках українська сторона має висувати свої аргументи, щоб шукати збалансовані умови. Як можна, наприклад, виконувати вимоги МВФ щодо підвищення тарифів в умовах, коли увесь світ, у тому числі ЄС, визнає, що український громадянин за рівнем платоспроможності на передостанньому місці в Європі?" - поцікавився Кінах.
Коментарі
13