Після виборів парламент суттєво оновиться. Відбувається певна ротації людей, які зайшли за партійними списками і за мажоритарних округах. Про це Gazeta.ua заявив керівник соціологічної групи "Ресеч анд Брендінг Груп" Євген Копатько.
"Набрали більше голосів дві полярні сили - комуністи і ВО "Свобода". Вже не буде тієї конфігурації парламенту, яка була. Це означає, що змінити виборче законодавство було знаковим рішенням. Бо розділення в парламенті на два конфронтаційних табору позначалися і на політичній, і економічній ситуації. На це протистояння було витрачено дуже багато енергії, ресурсів і часу. І поки ми один з одним воювали, світ пішов далеко вперед. І ця проблема для країни постало дуже гостро", - сказав Копатько.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тлі того, що заявило ОБСЄ, для опозиції постав серйозний виклик — експерт
На його думку, формальна більшість може сформуватися навколо партії влади, а інше коло впливу може бути сформовано навколо УДАРу. Утім, зараз це не можна буде ділити парламент лінійно на владу і опозицію.
"Депутати мають співпрацювати одне з одним, бо інших не буде. Якщо вони не підуть на компроміс, у нас буде черговий парламентська і політична криза. Гадаю, вони сфокусуються на законотворчій діяльності. Зараз найбільше значення мають соціальні тренди, які матимуть вплив рівень життя. Також важливою є економічна співпраця Європи та Росії", - наголосив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Свобода" хоче заборонити комуністичну ідеологію
Він нагадав заяву віце-прем'єра Сергія Тигіпка про можливі ротації в уряді. З точки зору Копатько, хоча парламент і буде мати на склад уряду вплив, останнє слово у кадрових змінах буде за президентом. "Сподіваюся, що це будуть умілі і в хорошому сенсі агресивні люди, спроможні вирішувати соціальні питання", - резюмував соціолог.
Коментарі
2