Ексклюзиви
пʼятниця, 22 березня 2013 13:22

Опозиція придумала, як захищатись від "наклепу" Кузьміна

Опозиція придумала, як захищатись від "наклепу" Кузьміна
Фото: news.liga.net

Опозиція пропонує Верховній Раді гуманізувати кримінальну відповідальність за те, що влада може витлумачити як втручання у приватне життя політика і використати проти журналістів.

Відповідний проект закону про внесення змін до статті 182 Кримінального кодексу України (щодо гуманізації відповідальності за порушення недоторканності приватного життя) зареєстровано у парламенті  21 березня, пише Українська правда.

Його ініціаторами є депутати трьох опозиційних фракцій: Леся Оробець (Батьківщина), Віктор Чумак (УДАР), Андрій Кожем'якін ("Батьківщина") та Андрій Міщенко ("Свобода").

"Наш проект не лише захищає журналістів від провокацій Кузьміна, який вимагає кримінальної відповідальності за поширення правдивих відомостей про політика", - - написала Оробець у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2012 році Верховна Рада обійшлась українцям у 768 мільйонів

"Ми пропонуємо гуманізувати кримінальну відповідальність за те, що владою може бути розтлумачено як втручання у приватне життя політика і використано як привід до кримінального переслідування працівників медіа, а також обмеження їх доступу до інформації", - повідомила вона.

"До речі, саме цього вимагають наші зобов'язання перед Радою Європи і відповідний указ президента від 12 січня 2011 року, якого перший заступник генпрокурора, схоже, в очі не бачив", - наголосила опозиціонерка.

Законопроектом, зокрема, передбачено скасування обмеження чи позбавлення волі як виду покарання за кримінальні правопорушення, що кваліфікуються відповідно до статті 182 КК України, уточнила Оробець.

Як відомо, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін раніше заявив, що виступає за введення кримінальної відповідальності за дифамацію – "поширення дійсних чи вигаданих відомостей, які принижують честь, гідність чи ділову репутацію громаданина або організації, зганьблення у пресі з метою вплинути на виконання ними своїх обов'язків".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раду регіонів поповнили Кілінкаров і Жванія

Він назвав доцільним внести статтю про дифамацію до Кодексу про кримінальні проступки, ухвалення якого нібито "очікується на початку 2014 року".

18 вересня 2012 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні за зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини.

Зараз ви читаєте новину «Опозиція придумала, як захищатись від "наклепу" Кузьміна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути