Британські вчені заявляють, що територія Західної Європи через аварію на ЧАЕС зазнала значно більшого забруднення, ніж вважалося раніше.
Про це свідчать результати спеціального дослідження незалежних радіологів Ієна Фейрлі та Девіда Самнера. Результати цими вихідними були оприлюднені на науковій конференції у Лондоні.
На думку вчених, понад половина всіх радіоактивних опадів після вибуху на Чорнобильській АЕС випали за межами України, Білорусі та Росії.
У Великобританії заражено 34% території. Майже на 400 фермах (їхня площа 750 квадратних км) досі є обмеження, пов"язані з радіаційною безпекою. Досі під постійним радіологічним контролем перебувають сотні тисяч голів худоби, зокрема 200 тис. овець.
Британські вчені гостро розкритикували результати дослідження ООН. На їхню думку, у дослідженні ООН занижені показники жертв Чорнобильської катастрофи.
Водночас, на сьогодні до зони радіоактивного забруднення належать 4343 населених пункти 14-ти суб"єктів Росії, де проживає понад півтора мільйони людей. Про це йдеться у прес-релізі головного державного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка.
Він вважає, що негативний вплив наслідків аварії на ЧАЕС припиниться через 300 років, а основний вплив зникне десь у 2056 році.
Водночас 24-26 квітня у Києві пройде міжнародна науково-практична конференція "20 років Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє". У ній візьмуть участь координатор міжнародного співробітництва ООН з питань Чорнобиля Кемаль Дервіш, генеральний директор ЮНЕСКО Коічіро Мацуура, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Мухаммед ель-Барадеї, гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров"я Чен Ву.
Очікується і участь заступника гендиректора МАГАТЕ Томіхіро Танігучі, федерального міністра сільського господарства та лісництва, навколишнього середовища і водного господарства Австрії Йозеф Прьоль.
Cьогодні Віктор Ющенко має взяти участь у відкритті цієї науково-практичної конференції.
До 20-ої річниці Чорнобильської катастрофи в усьому світі та Європі заплановано низку заходів, повідомляє Українська правда.
Коментарі