пʼятниця, 21 січня 2022 14:37

Офіс генпрокурора оскаржує запобіжний захід Порошенку

Офіс генпрокурора оскаржує запобіжний захід Порошенку
П'ятого президента Петра Порошенка заміть арешту з мільярдною заставою відпустили під особисте зобов'язання. Фото: Лілія Мицко

Генеральна прокуратура оскаржує запобіжний захід, обраний Печерський райсудом п'ятому президенту Петру Порошенку.

Відповідну апеляційну скаргу внесли 21 січня, повідомили в офісі генерального прокурора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За справою Порошенка "приглядає" заступник глави ОП Татаров

"Офіс генерального прокурора подав апеляційну скаргу на рішення суду про застосування запобіжного заходу до підозрюваного народного депутата - п'ятого президента України у вигляді особистого зобов'язання", - ідеться в повідомленні.

Прокурори наполягатимуть на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 1 млрд грн.

П'ятого президента України Петра Порошенка підозрюють у державній зраді й фінансуванні тероризму у справі про контрабанду вугілля з ОРДЛО.

Схема діяла впродовж 2014-2015 років. За даними слідства, Порошенко доручав зривати постачання в Україну вугілля з ПАР. Потім на вимогу представників РФ організував підписання контрактів на постачання вугілля з окупованих територій Донбасу. За такою схемою проросійських бойовиків ЛДНР профінансували на понад 200 млн грн.

17 грудня 2021 року слідчі ДБР намагалися вручити Порошенку повістку, але він виїхав за кордон. Повернувся за місяць, 17 січня. 19 січня у Печерському райсуді прийняли рішення відпустити Петра Порошенка під особисте зобов'язання. Прокуратура просила арешт з можливістю внести заставу у 1 млрд грн.

Інші фігуранти цієї справи - нардеп Віктор Медведчук і бізнесмен Сергій Кузяра - перебувають під домашнім арештом. Ексміністр Володимир Демчишин - у міжнародному розшуку.

Зараз ви читаєте новину «Офіс генпрокурора оскаржує запобіжний захід Порошенку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути