Журналіст Олів'є Дюпюї в статті у виданні Huffington Post аналізує політику Україну.
"Чемпіонат Європи з футболу пройшов бездоганно", - пише автор. Україна прийняла близько мільйона вболівальників з десятка країн ЄС. Тепер, коли свято закінчено, залишаються питання з приводу політичного глухого кута у відносинах з ЄС. Президент Янукович і його уряд займають тверду позицію щодо вимог про звільнення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. "Навіть заморожування процесу прийняття і ратифікації амбітної Угоди про асоціацію з ЄС не справило ефекту", - наголошує автор.
На думку автора, за справою Тимошенко стоїть не тільки прагнення до нейтралізації основних опозиціонерів, але і бажання не допустити прийняття договору про асоціацію та започаткування переговорів про вступ України в ЄС.
"Одним пострілом Янукович вбиває двох зайців. Нейтралізує одночасно свою найзапеклішу супротивницю і процес зближення з ЄС", - відзначає автор статті. В якості безкоштовного додатку він має можливість перекласти відповідальність за це на ЄС і його країни-члени.
Офіційна політика України, яка відзначається тим, що хочуть одночасно вступити в ЄС і підтримувати прекрасні відносини з Росією, насправді служить лише прикриттям, вважає автор. Метою є зближення з державою, що зазнає нестачі правопорядку, якою є сучасна Росія. Саме цю політику переслідує Янукович з майстерністю гравця в покер, пише автор.
Москва добре засвоїла урок "помаранчевої революції" 2004 року. План Росії залишається колишнім. "Ми ставимо перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції - до Євразійського союзу", - писав Володимир Путін у статті в "Известиях".
"Місце України в цьому проекті визначальне. В силу своєї економічної і демографічної ваги, звичайно", - відзначає автор.
Проте також існує і більш прозаїчна причина. Це прагнення не дати великій країні, яка в основному розділяє той же імперський і радянський спадок, що і Росія, стати позитивним контрастом для такого режиму, який сповідує президент Росії. Швидкий вступ України в ЄС став би прекрасним каталізатором для вкорінення правової держави, демократії та економічного розвитку в країні, вважає автор статті.
Якщо ми робимо ставку на економічну та політичну перезавантаження ЄС в найближчі 5 років, то можна планувати процес вступу в союз України за 10 років. ЄС може змусити українську владу розкрити свої карти, якщо підпише і прийме якнайшвидше Угоду про асоціацію і запропонує почати процес вступу в ЄС, відзначає автор.
Коментарі
14