Попри обіцянки народні депутати не хочуть позбавлятися недоторканності. Це засвідчило голосування 16 жовтня.
Так політтехнолог Олексій Голобуцький резюмував рішення Верховної Ради щодо постанов на притягнення до відповідальності колишніх "регіоналів" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.
Зняття недоторканності з Вілкула підтримали 137 парламентарів, із Колєснікова - 163 за необхідних 226.
Чому навіть більшість не голосувала за зняття недоторканності з нардепів з "Опозиційного блоку" Вілкула і Колєснікова?
Депутатська солідарність проявляється. Не хочуть вони знімати недоторканість, от і все. Ні з себе, ні з колег. Парламент вступає в такий період турбулентності, в який будуть приймати популістські закони і рішення. Думаю, не вдасться ні з кого зняти недоторканність.
Луценко міг передбачити таку байдужість нардепів?
Він обіцяв це зробити, анонсував це подання. А це - реакція Верховної Ради. Щоб потім не було питань: "Чому ніхто не сидить, не несе відповідальність?". Проблема навіть не в судах, які не судять.
Але справи тих нардепів, із яких раніше зняли недоторканість, фактично зависли у повітрі.
Чому зависли? Усе продовжується. Суди не можуть виносити вирок за один день. Там нема жодної бідної людини [серед політиків]. Це багаті люди, які можуть наймати найкращих адвокатів країни. Так буде і далі. Чим буде глибше судова реформа, тим важче буде посадити людину. В Америці виправдальних вироків близько 40%, а в Україні, Росії – менше 1%. Це нормальна практика.
Навіть якщо процес відбувається, то суспільство його не бачить.
Суспільство взагалі нічого не бачить. І не побачить. Суспільству треба в морду сунути по тисячі доларів, страчувати кожного дня на площі якогось корупціонера і тоді вони будуть щасливо тупо дивитися телевізор, при цьому нічого не роблячи. Це буде найбільше подобатись нашому населенню. Саме приходить на вибори, голосує за гівно. Через рік воно його ненавидить, вимагає відповідальності. А ще через рік прийде і проголосує за цих же самих.
Замкнене коло?
Це коло по низхідній. Стає менше проблем. Захід мордою тикає постійно і буде робити все, щоб ми змінювались. І суспільство буде змінюватись. По трохи, але буде. Звісно, це не відбудеться за один-два роки. Така у нас країна, нічого з цим не зробиш.
Наша електоральна демократія повністю спотворює нормальний розвиток життя. На Майдани виходить 10 відсотків найбільш активного населення - вимагають змін, борються, переживають. Через рік на вибори приходить інша частина населення і все пересирає.
Подивіться на соціологію - там нема нічого нового. Цю Верховну Раду будуть згадувати як єдину за останні 10 років, де було до 120 людей, які не представляли інтереси олігархів. Наступний парламент буде такий. Народ не хоче ніякої відповідальності. Хто більше наобіцяє - той і лідер думки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Опоблок" вже поділився з Порошенком? - віце-спікер зробила жорстку заяву у бік президента
Олександра Вілкула підозрюють у тому, що на посаді керівника Дніпропетровської ОДА видавав розпорядження про незаконну зміну цільового призначення 66 га землі. Це завдало шкоди державі на понад 5 млн грн і знищило частину земель сільськогосподарського призначення.
Дмитро Колєсніков, за даними слідства, на посаді голови Агентства держмайна сприяв відчуженню приміщень державного Науково-дослідного інституту трубної промисловості у Дніпрі площею 7 тис. м2.
Вілкул уперше пройшов у Верховну Раду 2006 року за списком Партії регіонів. У березні 2010-го Віктор Янукович призначив його головою Дніпропетровської облдержадміністрації. 2012 року став віце-прем'єр-міністром в уряді Миколи Азарова. Його посаду в Дніпрі обійняв Дмитро Колєсніков, який доти був міністром промислової політики. Обидва були топ-менеджерами підприємств Ріната Ахметова. Їх зараховують до так званої групи впливу олігарха у фракції.
Обидва 18 січня 2018-го голосували проти закону про деокупацію Донбасу, який визнає Росію країною-агресором.
Коментарі