Останні парламентські вибори в Україні були позначені недостатнім рівнем змагальності.
Про це йдеться в остаточному звіті спостережної місії ОБСЄ.
Документ також містить низку рекомендацій українській стороні щодо поліпшення ситуації.
"Остаточна доповідь Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні 28 жовтня 2012 містить висновок, що вибори характеризувалися недостатньою змагальністю, і рекомендує заходи для поліпшення прозорості і справедливості", - йдеться в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейськість асоціюється з українською мовою
Зокрема, у доповіді йдеться, що на виборах були зловживання державними ресурсами, відсутність прозорості кампанії і фінансування партій, а також і відсутність збалансованого висвітлення в ЗМІ.
БДІПЛ наголошує, що закон про вибори народних депутатів, ухвалений у листопаді 2011 року, містить ряд поліпшень і міг забезпечити міцну основу для проведення демократичних виборів у разі його правильної реалізації.
Міжнародні спостерігачі вважають, що подальші поліпшення законодавства необхідні для того, щоб повністю відповідати зобов'язанням, взятим перед ОБСЄ та іншими міжнародними організаціями.
Серед проблем, зазначених в доповіді, можливість кандидатів повністю користуватися своїми правами, фінансування виборчих кампаній і більш ефективні санкції за серйозні порушення закону.
Крім того, в доповіді йдеться про те, що нездатність основних лідерів опозиції висунути свої кандидатури, що стало наслідком їх судимостей, підданих критиці з боку низки європейських парламентських інституцій, негативно позначилася на виборчому процесі і суперечить зобов'язанням ОБСЄ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Янукович опинився в капкані"
ОБСЄ рекомендує для підвищення прозорості, неупередженості та незалежності діяльності виборчих комісій проводити всі засідання відкрито, "без зустрічей за закритими дверима".
У доповіді також пропонується посилити механізми контролю для запобігання можливими зловживаннями адміністративними ресурсами, зокрема, використання офіційних заходів для політичної агітації, аж до можливості притягнення винних у таких зловживаннях до відповідальності.
Інші рекомендації стосуються забезпечення збалансованого висвітлення виборів у ЗМІ, підвищення прозорості та підзвітності партій і фінансування виборчої кампанії, а також спрощення процесу вирішення виборчих спорів.
Як відомо, раніше українське Міністерство закордонних справ заявило, що доповідь ОБСЄ щодо виборів в Україні містить оцінки, які мають "політичне забарвлення".
Коментарі
19