четвер, 12 серпня 2010 08:52

Новий закон про вибори є кроком назад для української демократії - експерти

Новий закон про вибори є кроком назад для української демократії - експерти

Зміст закону про місцеві вибори, а також особливості його прийняття, є кроком назад для української демократії.

Українські представництва американських Національного демократичного інституту та Міжнародного республіканського інституту опублікували результати спільного дослідження нового українського закону про місцеві вибори.

Інститути звертають увагу на п'ять особливостей закону, які змінюють проведення виборчого процесу в країні. Перша - це зміна вимог до реєстрації партій. Посилені правила обмежують можливості партій політиків, які отримали значну підтримку на останніх президентських виборах - Сергія Тігіпка та Арсенія Яценюка.

Другою особливістю експерти назвали зміни у складі виборчих комісій та їхні повноваження. Зокрема, те, що тепер членів виборчкомів можуть призначати лише партії, представлені в парламенті поточного скликання. Експерти відзначають, що таким чином партії, які на конкретній території не користуються підтримкою населення, зможуть впливати на перебіг голосування.

Також експерти як негативні нововведення відзначають принцип висунення мера політичною партією, скорочення періоду виборчої кампанії, і скасування вимоги для кандидатів до місцевих рад подавати до виборчкомів тексти своїх програм.

Втім, автори звіту відзначають і позитивне нововведення - дозвіл бути присутніми на території виборчих дільниць і місцевим спостерігачам. Раніше вони користувалися таким правом лише на виборах до Верховної Ради.

ТСН

Зараз ви читаєте новину «Новий закон про вибори є кроком назад для української демократії - експерти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути