Ексклюзиви
середа, 18 жовтня 2006 17:10

Німеччина хоче забезпечити для Україні спеціальні привілеї

Міністерство закордонних справ Німеччини розробило нову східну політику, що містить нові цікаві пропозиції про посилення співпраці Європейського Союзу з Україною і Росією.

- Німеччина хоче міцно пов"язати Росію з Європою, а для України забезпечити спеціальні привілеї, але на сьогодні не говорить про членство Києва в ЄС. І в цьому вони дуже розраховують на допомогу Польщі, - повідомляє польська Gazeta Wyborcza.

Видання нагадує, що в першому півріччі майбутнього року Німеччина починає піврічне головування в ЄС, і за цей час країна має намір упорядкувати відносини ЄС з Росією, зайнятися європейськими амбіціями України, а також створити зовнішню політику ЄС в Центральній Азії.

Німеччина хоче виділити деяких східних сусідів Євросоюзу з так званої політики суспільства, що існує вже, і створити для окремих східних сусідів співтовариства щось таке, яке Берлін називає "партнерством для модернізації".

- Ми пропонуємо Україні в теплі і вигоді почекати, - цитує газета слова джерела з німецьких урядових кругів, яке таким чином обкреслює проект МЗС Німеччини.

Як пише видання, ця пропозиція повинна також стосуватися Молдови і, можливо, Грузії, а в майбутньому також демократичної Білорусі.

- Берлін на сьогодні не хоче поки обіцяти Україні членство. Київ міг би за це скористатися коштами євросоюзівських фондів, а також привілеями вільної торгівлі з ЄС. Крім того, як спостерігач Україна могла б брати участь в рамках унійних інститутів, а можливо щодо погроз, пов"язаних з політикою безпеки співтовариства, проводилися б консультації з українцями. Йдеться про те, щоб Україна поступово залучалася до існуючих в ЄС норм, - пише газета.

За матеріалами: Кореспондент.net.

Зараз ви читаєте новину «Німеччина хоче забезпечити для Україні спеціальні привілеї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути