Непрохідні партії заплутують виборця і грають на користь влади.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Олексій Гарань.
Маленькі партії, які не долають прохідний бар'єр, на його думку, потрібні для того, щоб відволікти увагу виборця.
"Роль таких завідомо непрохідних партій полягає в тому, що вони є суто технологічними. Їхня функція у тому, щоб відібрати голоси, хай це буде кілька десятих відсотка, від інших партій", - пояснив експерт.
По-друге, за словами Гараня, такі партії потрібні для того, щоб заплутати виборця.
"Наприклад, з'являється дуже багато партій з якимись красивими назвами: Партія пенсіонерів, Партія ветеранів Афганістану, Партія зелених, Партія жінок. Це змазує загальну картину. Таким чином пробують відволікти увагу виборця від основного конфлікту нинішньої кампанії. Цей конфлікт зараз полягає в основному між тим, чи буде сповзати Україна в авторитаризм, чи не буде", - пояснив політолог.
Гарань додав: "Третій момент — ці партії дискредитують сам процес. Наприклад, Радикальна партія Ляшка, яку інакше ніж клоунадою назвати не можна. Вони тільки дискредитують процес і заплутують виборця . Відповідно, виборець губиться і не йде на вибори".
Переважно, за словами експерта, такі партії використовуються проти опозиції: "Ці партії будуть використовуватися проти якихось політичних сил. В нашому випадку здебільшого це буде проти опозиції. Та сама Радикальна партія Ляшка буде проти опозиції, чи та ж "Громада".
Таку ж роль зіграє і партія екс-президента Віктора Ющенка "Наша Україна", вважає Гарань.
"Вони витягатимуть голоси від тих, хто реально буде змагатися з Партією регіонів, будуть дискредитувати їх і, на жаль, руками самого ж Ющенка спробують остаточно добити ідею Майдану", - пояснив він.
Інша ситуація складається із Українською платформою "Собор", яка також може не подолати прохідний бар'єр, наголосив експерт.
"Там є люди, які, безумовно, щиро вболівають за Україну. Та очевидно, що цей список не має за нинішніх умов шансів на проходження. Якби вони хотіли б це робити — створювати новий рух, це треба було робити раніше, а не за декілька місяців до виборів. Як на мене, це змазує картину і це може призвести до розпилення голосів. Хай би спробували б тоді іти в мажоритарних округах і провести свого кандидата", - вважає Гарань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд визнав законним виключення Тимошенко та Луценка з виборчих списків
Нагадаємо, що сьогодні - останній день подачі документів кандидатів в народні депутати у Центральну виборчу комісію.
Коментарі
6