Президент Парламентської Асамблеї НАТО П"єр Леллюш вважає , що заява Міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з приводу можливого вступу України до НАТО суперечить угоді між Росією і Альянсом від 1997 року.
- Щодо заяви пана Лаврова, то я не здивований суттю, але підкреслюю суперечність - угода між Росією і НАТО, підписана в травні 1997 року, чітко визнає право кожної європейської країни вибирати собі союзників і організації, в які вступати, а також здійснювати цей вибір цілком суверенно, - сказав президент асамблеї.
Також Леллюш зазначив, що Росія ніяк не могла б перешкодити вступу України до НАТО, не вдаючись до методів часів холодної війни.
- Те, що Росії не подобається розширення НАТО на схід, не є новиною ні для Заходу, ні для США. Але не зрозуміло, як би Росія перешкодила вступу України до НАТО, не вдаючись до методів часів холодної війни, - додав він.
Президент ПА НАТО сказав, що відновити імперію у межах колишнього СРСР вже неможливо і "геополітичним зсувом " був би не вступ до НАТО України і Грузії, а спроби відновити імперію в старому форматі.
Нагадаємо, що у середу, 7 червня, Лавров повідомив, що приєднання до НАТО України і Грузії стане колосальним геополітичним зсувом , і Росія буде в цій ситуації проводити політику, передусім , у своїх інтересах.
Також учора Державна дума Росії прийняла звернення до Верховної Ради України, в якому виразила украй негативне ставлення до вступу України в НАТО. На думку російських депутатів, вступ України до НАТО "приведе до дуже негативних наслідків для всього комплексу взаємостосунків між двома братськими народами, пов"язаними родинними зв"язками, загальними духовними цінностями, культурою, загальними інтересами підвищення конкурентоспроможності економік наших держав".
Перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко на брифінгу в МЗС заявив, що звернення Державної думи Росії до Верховної Ради України суперечить Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією від 1997 року, який передбачає, що кожна із сторін угоди утримується від будь-яких дій, направлених проти іншої сторони угоди, пише ForUm.
Коментарі