Громадськість має зрозуміти, що коли депутати натискають кнопки - від цього залежить доля всіх сфер життя.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від "Батьківщини" Андрій Сенченко.
Він наголосив, що ініціатива лідерів опозиційних партій щодо введення кримінальної відповідальності за порушення народними депутатами норми про особисте голосування, є позитивним кроком, який протверезить ситуацію у сесійній залі.
Нардеп пояснив: "Думаю, що можна було б ухвалити такий закон. Бо коли, умовно кажучи, бухгалтер шляхом якихось махінацій, підробляння документів і підписів завдає шкоди в кілька тисяч гривень — він йде до в'язниці. Коли ж народний депутат, якому довірили від імені народу розпорядитися, наприклад, державним бюджетом країни, віддаючи чи не віддаючи свій голос за нього, то від цього у подальшому залежить розпорядження мільярдами".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КПУ побачили, як опозиція намагається зірвати роботу парламенту
"І коли народний депутат віддає свою картку, чи натискає кнопку за іншу людину, то як це назвати? У нього немає таких повноважень", - додав він.
Сенченко зауважив, що якщо вводити таку норму, строк давності по таким справам має бути досить довгим.
"Кримінальна відповідальність за таке правопорушення має мати досить довгий строк давності, щоби народний депутат розумів, що коли закінчиться строк його повноважень, йому доведеться відповідати. Бо поки він є народним депутатом, то досить проблематично притягнути його до відповідальності. Для цього потрібно, щоби у залі проголосували, дали згоду на зняття з нього повноважень т.д.", - наголосив парламентар.
Політик переконаний: "Хочу сказати, що це протверезить ситуацію в залі миттєво".
Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи є можливість того, що цей законопроект ухвалять, він підкреслив:
"Може з першого разу і не вийде (його ухвалити). Але все залежить від ставлення суспільства. Бо коли депутат натискає кнопку — це стосується кожної сфери життя українців. Це стосується розподілення якогось національного багатства, це має серйозні наслідки для країни. Ми з вами, як громадяни, щодня платимо податки і депутати зокрема і займаються розподілом цих податків, бо їм делегували ці повноваження. Але українці не делегували їм повноваження натискати на чужі кнопки".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фесенко запропонував позбавляти "кнопкодавів" депутатського мандату
Говорячи про те, яким чином громадськість може натиснути на владу та змусити їх прийняти подібний законопроект, Сенченко зауважив: "А як в Європі громадськість тисне на уряд, коли чимось не задоволене? Треба вчитися коректно, але твердо відстоювати свої інтереси".
Коментарі
9