Рада Національного банку України (НБУ) на засіданні у понеділок затвердила поправки до кошторису центрального банку на 2009 рік, що передбачають перерахування до державного бюджету 608 млн грн, повідомив журналістів член Ради НБУ Юрій Полунєєв за підсумками засідання.
"За чинним законодавством ці 608 млн грн (реальне перевищення доходів НБУ над витратами за підсумками дев"яти місяців) повинні бути перераховані до держбюджету", - сказав він.
За словами Полунєєва, Рада Нацбанку підтримала рішення про реструктуризацію валютного боргу Кабінету міністрів перед НБУ на суму близько $1 млрд.
"Найближчим часом така угода (про реструктуризацію) повинна бути підписана", - додав він.
За словами члена Ради НБУ, реструктуризація боргу уряду дозволить Нацбанку вивільнити з резервів більше 4 млрд грн.
Полунєєв відзначив, що із коштів, які звільнилися, Нацбанк також зможе додатково перерахувати певну суму до бюджету в рамках закону про фінансування підготовки до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012: сума перерахування до держбюджету розраховуватиметься з урахуванням коштів, які Нацбанку належить направити на формування резервів за кредитами рефінансування.
Щодо реструктуризації боргів уряду перед НБУ Полунєєв відзначив, що запланований випуск відповідних державних облігацій для переоформлення цього боргу.
За його даними, процентна ставка по цих інструментах істотно не перевищуватиме прогноз інфляції на 2010 рік (9,7%), повідомляє Інтерфакс.




















Коментарі