вівторок, 24 липня 2012 23:18

Спецтема: Боротьба за "мову"

Ми винні в тому, що занадто пафосно говорили про захист мови - Томенко

Ми винні в тому, що занадто пафосно говорили про захист мови - Томенко
Микола Томенко розповів про шляхи вирішення "мовного" питання. Фото: prosport.tsn.ua

Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко заявив, що опозиція поводила себе надто пафосно, говорячи про захист української мови у стінах парламенту.

Про це політик зазначив в ефірі "5 каналу", прогнозуючи можливі сценарії виходу із ситуації, яка склалась довкола скандального закону "Про засади державної мовної політики".

"Ми винні в тому, що занадто пафосно говорили, що не допустимо його. У нас не було інших стратегій захистити мовні позиції, як стріляти або бити по голові. Але якщо просто штовхатись, тоді все рівно кнопки натискаються", - зауважив Томенко.

Він уточнив, що наразі в опозиції стратегія лише одна - скасувати "мовне" рішення у нинішній ВР, визнавши його незаконним, або відмінити його у парламенті наступного скликання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонали" не планують переголосовувати "мовний" закон - Рибак

"Але крім цього ще є маса тактичних речей. Ми, наприклад, отримали перемогу у тому, що закон не підписує Литвин. Він сказав, що ніколи не підпише його до переголосування", - додав віце-спікер.

За його словами, такий розвиток подій означає два шляхи.

"Перший шлях — звільнити Литвина і обрати нового голову ВР, який підпише закон, не читаючи його. І такий шлях зараз реалізовується, коли депутати більшості передали до КСУ звернення про те, що діюча процедура відкликання та обрання спікера є неконституційною. Вони хочуть нового голову обирати 226 відкритими голосами. Другий шлях — переголосування "мовного" законопроекту. Хоча цей шлях виглядає непереконливим", - підсумував Томенко.

Зараз ви читаєте новину «Ми винні в тому, що занадто пафосно говорили про захист мови - Томенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути