Вівторок, 03 серпня 2021 09:10

Спецтема: 30 років Незалежності

"Ми допоможемо" - український дипломат спрогнозував розпад Росії

"Ми допоможемо" - український дипломат спрогнозував розпад Росії
Із розпадом РФ на постросійському просторі утвориться низка демократичних країн, вважає дипломат Володимир Огризко. Фото: Центр спільних дій

У недалекій перспективі Україна стане членом Євросоюзу і Північноатлантичного альянсу. А Російська Федерація розпадеться на менші держави, і ці країни можуть стати частиною цивілізованого світу.

Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в опублікованому на Gazeta.ua інтерв'ю Центру спільних дій.

"Мрію, що ми нарешті доєднаємось до ЄС і НАТО. Це я бачу в недалекій перспективі", - сказав дипломат.

Це докорінно змінить політичну систему, вважає він:

"Тоді ми нарешті відмовимося від централізму й управлінської конструкції часів Чингісхана. І перейдемо до нормальної європейської демократичної практики. Будуть реальні політичні сили, реальний парламент, де президент виконуватиме якісь функції лише в окремих випадках і не втручатиметься в політичне життя так, як зараз".

Таким чином Україна повернеться до своєї традиції та витоків, каже Огризко.

"Українське суспільство історично демократичне. Самодержавіє у нас не проходить. Для нас справді ментально краще підходить парламентська дискусія. Так, із чубленням і сварками. Але в результаті ми виробляємо спільну лінію, яку всі підтримуємо", - пояснює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Був цар, був перший секретар – і тут появився гетьман-президент". Яку Україну будував Кравчук

Одночасно з цими перетвореннями України відбудеться важлива геополітична зміна - розпадеться РФ, прогнозує дипломат.

"Паралельно добіжить кінця історія нашого північно-східного сусіда. Я щиро вірю в те, що ми йому допоможемо, - каже він. - Так воно історично має скластися, бо імперії — це штучне утворення. Вони не можуть вічно триматися, мають розпастися. І коли на місці цього Мордору виникнуть нормальні цивілізовані держави, без імперського мислення і практики, от тоді весь північноатлантичний і постросійський простір стане праобразом справді нової конструкції від Ванкувера до Владивостока. Де будуть безпека, повага до прав людини, економічне зростання, і де люди відчуватимуть, що живуть у цивілізованому суспільстві".

У рамках проєкту #укрдерждовгобуд до 30-ї річниці Незалежності Центр спільних дій провів серію інтерв'ю про становлення Української держави та інститутів влади.

Міністр закордонних справ 2007-2009 років Володимир Огризко розповів про те, як з'явилася і розвивалася українська дипломатія, коли ми насправді обрали проєвропейський курс та на які кроки йшла Росія з моменту розпаду СРСР, щоб втримати Україну в полі свого впливу. Читайте більше в матеріалі "Україна мала забрати Чорноморський флот собі, але не зробила цього. Так почалася трагедія".

Зараз ви читаєте новину «"Ми допоможемо" - український дипломат спрогнозував розпад Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8407
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути