Вільна профспілка медичних працівників України, Спілка інвалідів праці, потерпілих, сімей робітників загиблих на виробництві та лікарі швидкої допомоги вимагають від президента, прем'єр-міністра та міністра охорони здоров'я припинити впровадження медичної реформи в такому вигляді, як вона є зараз. А також провести всенародний референдум з цього питання, попередньо проконсультувавшись із лікарями.
Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції.
"Потрібно проводити медичну реформу та покращувати умови медичних працівників і підвищувати якість надання медичних послуг в Україні. Але це не повинно бути такими жахливими засобами. У Запорізькій області два роки тому було до 700 лікарів-хірургів, залишилось тільки 200. Треба мотивувати медичних працівників гідною заробітною платою. Доки ми цього не зробимо, доти будуть жахливі випадки поборів. Бо медичні працівники теж люди, їм треба за щось їсти й утримувати свої родини", - сказав голова вільної профспілки медпрацівників Олег Панасенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров пообіцяв здешевити ліки вдвічі
Профспілки вимагають прийняти Закон "Про права медичних працівників і пацієнтів", реформувати медичну галузь після проведення адміністративно-територіальної реформи, адекватно фінансувати її проведення, погасити заборгованість лікарям по зарплаті, ввести загальнодержавну соціальну систему страхової медицини з контролем громадських організацій за страховими внесками.
"На Полтавщині декілька сіл збунтувались проти скорочення номерної лікарні в Оржицькому районі Полтавської області. За часів фашистської окупації ця лікарня не припиняла свого функціонування. А зараз там замість лікарні сімейна амбулаторія, яка працює до 14.00. І немає ні швидкої допомоги, ні виїзду лікаря в нічний час", - зазначив Панасенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров обурився: в Україні ліки втричі дорожчі, ніж у Польщі
Профспілка пропонує відремонтувати автошляхи, забезпечити необхідною кількістю санітарного транспорту і медичного обладнання, відремонтувати вже існуючі лікарні.
"У закупівлі медичного обладнання обов'язково мають брати участь лікарі. Щоб не було, як у Павлограді. Купили комп'ютерний томограф за 8 мільйонів гривень. Але треба чекати ще півроку, поки на нього прийде програмне забезпечення, яке коштує 5 мільйонів гривень", - акцентував Панасенко.
"Я закликаю всіх медичних працівників, і населення України згуртуватися, щоб захистити самих себе. Бо найдорожче, що є в людини — це здоров'я", - наголосив Олег Панасенко.
Коментарі
24