Майдан минув, і всі залишилися задоволені в надії, що тепер менти припинять брати хабарі, помідори ростимуть більшими, ціна на наш сталепрокат підніметься у всьому світі – й настане щастя. Але так не буває. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив іміджмейкер Олексій Ковжун.
"Майдан був місцем і часом, де населення посвячували в громадян. Усе. Для того ж, щоб помідори добре плодоносили, їх треба удобрювати, прополювати, поливати, збирати жучків. Робити купу всього, і ритуал посвяти на це не впливає ніяк. Єдине що – тепер збиратиме жучків та підсипатиме добрива громадянин", - зауважив він.
За словами Ковжуна, на політичне середовище це складно поширити: "Адже в нас традиційно: суспільство – окремо, а все, пов'язане з владою, – окремо".
Між тим іміджмейкер наголосив, що спадок радянської системи – принцип негативного добору.
"Що важливіший – то дурніший, головний ідіот – президент. Система потребувала не розумних, а вірних. Її треба зламати. Я за першою освітою – хімік, і добре пам'ятаю: коли є перенасичений розчин – треба кинути в нього будь-який кристалик, чи порошинку, або плюнути. І довкола цієї штуки починає рости кристал. У нас цією порошинкою мають стати люди, яких називають моральними авторитетами, які живуть і діють за іншими принципами. Як це відбулось у Грузії. Просто, наче господарське мило. І не треба відмазок, що Грузія – маленька. Розмір тут не має значення. Ми не така величезна країна, як Росія, коли, як писав Маркс, кількість уже переходить у якість", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці вважають акції опозиції "показухами" - експерт
Повне інтерв'ю Олексія Ковжуна читайте у журналі "Країна" № 35 (138) за 13 вересня 2012 року.
Коментарі
9