Ексклюзиви
середа, 10 травня 2017 08:12

Луценка поклали в реанімацію

Автор: glavcom.ua
  Юрій Луценко у лікарні, 2011 рік
Юрій Луценко у лікарні, 2011 рік

Шість років тому, 10 травня 2011-го колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка привезли з СІЗО до Київської лікарні швидкої допомоги. Із середнім ступенем тяжкості його перевели в реанімацію.

Із 23 квітня Луценко голодував у знак протесту проти його утримання під вартою. Втратив 19,5 кг. Із голодування виходити не збирався.

Слідчі ГПУ не пустили в палату до екс-міністра ні його дружину Ірину Луценко, ні адвокатів, ні народних депутатів.

Луценка судили у справі про зловживання службовим становищем та незаконній видачі житла підлеглим. 26 грудня 2010 року його затримали під час прогулянки з собакою. Суд тривав більше року.

У лютому 2012-го Луценка засудили до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Термін він відбував на Чернігівщині, у Менській колонії для колишніх працівників правоохоронних органів.

7 квітня 2013 року тодішній президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко оголосив початок радикальної реформи

Після втечі Януковича у 2014-му з Луценка зняли судимість та відмінили вирок.

27 серпня 2014 року Луценко очолив президентську партію "Солідарність". На дострокових виборах Ради восени того ж року йшов другим номером "Блоку Петра Порошенка". Потім очолив однойменну фракцію.

Луценко був одним з найвпливовіших людей у команді президента, брав участь у всіх стратегічних нарадах Порошенка з найвищими посадовцями країни. 12 травня 2016-го Верховна Рада за поданням президента призначила Луценка генеральним прокурором України.

Луценко став першим в історії України генпрокурором без вищої юридичної освіти і з кількома роками в'язниці за плечима. Виступаючи у Раді перед призначенням, він запевнив, що юридичну освіту отримав "на лаві підсудного та засудженого". При цьому пообіцяв не мстити причетним до його посадки, а займатись тільки боротьбою з корупцією.

Зараз ви читаєте новину «Луценка поклали в реанімацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути