Ексклюзиви
Середа, 18 лютого 2009 08:41

Литвин не підтримує ідею Тимошенко з Конституцією

Литвин не підтримує ідею Тимошенко з Конституцією
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що він "не є прихильником" перетворення України на парламентську республіку та висловився проти внесення змін до Конституції найближчим часом.

Про це спікер заявив, перебуваючи з візитом у Данії, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Конституція має відповідати тим завданням, які стоять перед суспільством, а також традиціям, запитам народу, і враховувати кращий європейський досвід", - наголосив він.

"Основний закон у нас далеко не завжди виконується, нам ще потрібно прищепити культуру його виконання, і цю культуру повинні демонструвати всі гілки влади", - зазначив спікер.

"Ключовою вимогою в умовах кризи має бути суворе дотримання Конституції", - сказав він.

Литвин заявив, що він не є прихильником перетворення України на парламентську республіку.

Зміни до Конституціїї можливі, але не зараз

"По-перше, з огляду на проблеми і завдання, які нам потрібно розв`язувати, а по-друге, з огляду на те, що існуюча виборча система не відбиває у повній мірі настрої людей", - сказав він.

Литвин пояснив, що вибори депутатів за закритими партійними списками призводять до відповідальності депутата перед лідером партії, а не перед виборцями.

"Якщо ми і надалі зберігатимемо таку виборчу систему і водночас перейдемо до парламентської моделі державного устрою, то приречемо країну на почергову передачу від однієї олігархічної групи іншій", - наголосив спікер.

Литвин зауважив, що внесення змін і уточнень до Конституції можливе, але не зараз, оскільки "ми можемо погіршити наш Основний закон".

"Переконаний, що нам не вдасться перейти до мажоритарної системи, але принаймні необхідно запровадити вибори за відкритими партійними списками. За такого підходу парламент зазнає оновлення на вісімдесят відсотків", - підкреслив він.

Нагадаємо, що у квітні минулого року прем"єр Юлія Тимошенко виступила за те, щоб Україна стала парламентською республікою. Про це вона сказала, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Нам потрібно зробити розмежування функцій влади і зробити Україну традиційною парламентською республікою, як це характерно для європейських держав", - сказала Тимошенко. Вона також виступила за те, щоб зміни до Конституції були ухвалені парламентом: "Ми би хотіли провести їх (зміни до Конституції) в конституційний спосіб через парламент, через отримання більшості в парламенті, а краще – консолідації парламенту".

Водночас Президент Ющенко виступив категорично проти цієї ідеї: "Чи може парламент нести відповідальність за курс стабільності, коли він сам нестабільний? Переконаний, що якби сьогодні була президентська модель, ми були б далеко попереду. Бо коли йдеться про парламентську республіку, в дужках читайте — республіка прем"єра. Це велика загроза, - сказав Ющенко минулого року на щоквартальній прес-конференції.

За матеріалами: Українська правда, Gazeta.ua
Зараз ви читаєте новину «Литвин не підтримує ідею Тимошенко з Конституцією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18106
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути