четвер, 01 лютого 2007 14:42

Латвія остаточно відмовилася від Питаловського району на користь Росії

Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга на сьогоднішньому пленарному засіданні сейму переконувала депутатів передати уряду мандат на підписання договору про кордон з Росією. Вона закликала парламент змиритися з "територіальними втратами після Другої світової війни" і не намагатися повернути Питаловський район.

Президент заявила, що Латвія не має територіальних претензій до Росії. Крім того, латвійський лідер сказала, що бачить з боку Росії бажання вирішити це питання і що "підписання відповідного договору з Росією стало б серйозним кроком до покращення міждержавних відносин".

Нагадаємо, що 25 січня латвійський парламент у першому читанні вже підтримав законопроект, який дозволяє вирішити територіальне питання з Росією. Цим законом сейм дозволяє Кабінету міністрів республіки нарешті підписати договір про кордони з РФ, причому ніяких територіальних претензій Латвія висувати не буде. Проект закону був переданий в комісію із закордонних справ для подальшого розгляду.

Тим часом, опозиційна партія "Новий час" і націоналістичні організації протестують проти підписання цієї угоди.

Нагадаємо, що парафований у 1997 році прикордонний договір з Росією планувався до підписання в Москві 10 травня 2005 року. Але на додаток до нього уряд Латвії прийняв так звану "роз"яснювальну" декларацію. У ній побічно вказувалося на проблему Питаловського району Псковської області, який до війни входив у склад Латвії і має латвійську назву Абрене. У Москві це сприйняли як висунення територіальних претензій і відмовилися підписувати договір про кордон до відкликання декларації, пише Newsru.com.


Зараз ви читаєте новину «Латвія остаточно відмовилася від Питаловського району на користь Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути