вівторок, 07 травня 2019 14:08

Кожен п'ятий із новопризначених суддів ВСУ - недоброчесний

Кожен п'ятий із новопризначених суддів ВСУ - недоброчесний
Активісти дорікнули президентові Петру Порошенку за призначених суддів ВСУ.

Суддями Верховного суду стали ще 15 недоброчесних суддів. Про це пише громадська організація "Фундація DEJURE".

Сьогодні присягу суддів Верховного Суду в числі новопризначених 75 склали ще 15 суддів, які не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики, пишуть активісти.

Указ про їхнє призначення на посади підписав президент Петро Порошенко. Таким чином, кількість недоброчесних суддів у Верховному Суді зросла до 44.

Серед тих, хто пройшов до найвищої судової інстанції країни, — суддя Сергій Могил, племінник народного депутата від "Опоблоку" Сергія Ківалова, відомий тим, що незаконно приватизував і продав службову квартиру у столичній новобудові, і тим, що толерантно ставився до незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ у суді, заявляють в організації.

Також до Верховного Суду потрапляє інший родич Ківалова — суддя Максим Тітов, який є сином одного з членів чинного складу ВККС і причетний до засудження автомайданівців і затягування справ Майдану. Окрім цього, за останні 2 роки суддя Тітов закрив щонайменше 21 справу, де розглядалося питання про покарання нетверезих водіїв.

Проходить до суду і вже колишній голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк. На початку 90-х він працював суддею у Російській Федерації, а під час співбесіди так і не повідомив, коли саме отримав українське громадянство. Бенедисюк також сприяв уникненню відповідальності суддями Майдану та, всупереч закону, отримав від чинного президента нагородну зброю.

Щоб якісно змінити склад Верховного суду, необхідно спочатку оновити склад Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів — органів, відповідальних за добір суддів. До ВККС і ВРП мають входити не самі судді, а ті, кому суспільство довіряє найбільше, кажуть в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США відмовили у візі голові Конституційного суду

Всупереч висновкам Громадської ради доброчесності, 2017-го верховними суддями були призначені 29 недоброчесних кандидатів.

Зараз ви читаєте новину «Кожен п'ятий із новопризначених суддів ВСУ - недоброчесний». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути