Мінсоцполітики пропонує скоротити депутатські пільги, які стосуються безкоштовних путівок, перельотів і компенсації за квартири.
Про це у вівторок пише Комерсант-Україна, у розпорядженні якої є текст поправок до закону, розроблених Мінсоцполітики.
Раніше міністр соцполітики Наталя Королевська заявила, що введення таких норм дозволить заощадити 100 мільйонів гривень на рік.
"Ми не в змозі забезпечити всі пільги й допомогу ветеранам, чорнобильцям, знаходимо з ними компромісні рішення, але при цьому щомісяця оплачуємо в повному обсязі всі пільги депутатам. Тож ми вирішили привести всі депутатські пільги до того соціального пакета, який має будь-який громадянин, що платить єдиний соціальний внесок", - сказала Королевська.
Законопроект Мінсоцполітики передбачає радикальне скорочення витрат, не пов'язаних прямо із законодавчою діяльністю депутатів, а також обнуління більшості соціальних гарантій діючих і колишніх парламентарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи за бюджетні гроші відпочиватимуть в елітних санаторіях Криму і Карпат
Зокрема, пропонується скасувати грошову компенсацію за депутатські квартири, замінивши її нормою про тимчасове надання службового житла.
Передбачене позбавлення депутатів права на безкоштовні путівки, страхування, санаторно-курортне обслуговування на пенсії.
Крім того, автори документа вважають за необхідне скасувати виплати безробітним депутатам, що склали повноваження (зараз їм виплачується близько 14 тис. грн на місяць протягом року, а після - 7 тис. грн на місяць до настання пенсійного віку), і пільговий механізм врахування стажу при розрахунках пенсії колишніх депутатів.
У міністерстві мають намір скасувати безкоштовні авіаквитки для народних обранців на внутрішні рейси й лише депутатам-мажоритарникам, обраним за межами Києва, компенсувати витрати на поїздки й перельоти, але не більше 50 рейсів на рік.
Окремої уваги заслуговує норма про обов'язкове відвідування пленарних засідань Ради й засідань комітетів - у випадку відсутності на робочому місці без поважних причин запропоновано не виплачувати депутату заробітну плату за день прогулу й штрафувати в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Коментарі
16