Ексклюзиви
вівторок, 28 серпня 2012 15:24

Конституційний суд схвалив обмеження депутатської недоторканності

Конституційний суд схвалив обмеження депутатської недоторканності
Фото: zakarpattya.net.ua

Конституційний суд України визнав відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції законопроект про внесення змін до Основного закону, що передбачає обмеження депутатської недоторканності, а також виключення можливості позбавлення президентського звання у разі імпічменту глави держави. Висновок щодо даного законопроекту парламентської більшості оголосив заступник голови КС Сергій Винокуров на засіданні цього суду у вівторок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Стан правосуддя настільки поганий, що довго це існувати не може"

Законопроектом з реєстраційним номером 3251 пропонується виключити з Конституції ч. 1 ст. 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а ч. 3 цієї статті викласти в редакції "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього".

В ч. 3 ст. 105 запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший пункт програми ВО "Свобода" - усунути від влади Януковича

В цілому ч. 3 ст. 105 говорить: "Звання президента України охороняється законом і зберігається за ним навічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Ініціатори законопроекту № 3251 від 03 жовтня 2008 року - народні депутати Верховної Ради Віктор Янукович та Олександр Лавринович.

5 липня поточного року законопроект був відправлений для отримання висновку в КС.

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд схвалив обмеження депутатської недоторканності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

28

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути