Нардеп від ББП, самовисуванець на виборах 2019-го Ігор Кононенко розповів про причини програшу мажоритарки кандидату від "Слуги народу", журналісту Олександру Дубінському.
Першою нардеп вважає "чорний" піар, другою — "колективне рішення" виборців.
"Один із відомих національних каналів протягом двох місяців спочатку двічі на тиждень, а останні 2 тижні щодня день присвячував мені у прайм-тайм мінімум 20 хвилин. І вся ця інформація була негативна (....) По-друге, чому я не виграв. Сприймайте це як напівжарт, але мені здається, що громадяни України вирішили віддати всю владу в одні руки, щоб потім ніхто не казав, що йому не вистачає повноважень. Це таке колективне рішення більшості громадян нашої країни", — сказав Кононенко.
За кампанію нардеп провів понад 500 зустрічей, витратив до 1 млн грн.
"Працював тренд "старе-нове", а конкретне прізвище кандидата не мало значення. Тому багато кандидатів, які пройшли від партії-лідера, могли навіть не вести кампанію на окрузі. Це були абсолютно нові, невідомі обличчя, але людей це не цікавило", — додав Кононенко.
Кононенко програв округ на Київщині з результатом 12,01%. Його конкурент зібрав 40,94% голосів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без Ляшка, братів Добкіних і Кононенка: якою буде нова Рада
ЦВК також опрацювала 100% протоколів на багатомандатному окрузі. До Верховної Ради пройшло 5 партій:
"Слуга народу" — 43,16%;
"Опозиційна платформа — За життя" — 13,05%;
"Батьківщина" — 8,18%;
"Європейська солідарність" — 8,1%;
"Голос" — 5,82%.
Про переможців на мажоритарних округах можна прочитати тут.
Парламент 9-го скликання оновиться на 80,4% і стане молодшим на 7,4 років. За попередніми даними, зі старого скликання змогли переобратися 82 народні депутати. 342 людини стануть депутатами вперше.
Позачергові парламентські вибори відбулися в Україні 21 липня. Явка стала найнижчою в історії українських виборів в Раду — 49,84%.
Верховну Раду 8-го скликання під час інавгурації розпустив президент Володимир Зеленський.
Коментарі
1