Олігарх Ігор Коломойський є одним із бенефеціарів фірми Рокіт-М, заснованої спільно з американською компанією Gray Fox. Ця компанія в 2018−19 роках зірвала постачання снарядів на державний оборонний завод Артем і не повернула 8,3 мільйонів доларів передоплати.
Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.
У 2018 році державний оборонний завод Артем уклав секретний контракт із Gray Fox на 16,6 мільйона доларів. Половину цієї суми — 8,3 мільйона доларів — Артем віддав Gray Fox як передоплату.
Американська компанія мала виготовити великокаліберні снаряди, виробництво яких залишилося на окупованих територіях. Утім через рік Gray Fox так і не поставив Артему жодного снаряду.
У квітні 2019 року, коли сплив термін дії контракту, СБУ порушила кримінальне провадження. У жовтні того ж року в його межах затримали кількох чиновників, причетних до укладання контракту. Справу зараз розслідує Національне антикорупційне бюро.
А в січні 2020 року споріднена з Gray Fox компанія Gray Fox Logistics (мають спільного власника) створила дві спільні фірми з "групою Коломойського" (сюди автори відносять Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова та їхнє оточення): Рокіт-М і Таргет-М.
За даними Bihus.Info, Рокіт-М хоче виробляти для Артема великокаліберні снаряди — ті самі, які мала виробити Gray Fox, але так і не зробила цього. У березні 2020 року компанія звернулася до концерну Укроборонпром (куди входить і Артем) із відповідним листом.
А Gray Fox у квітні 2020 року програла Артему арбітраж у Стокгольмі, який зобов'язав компанію повернути передоплату за невиконаним контрактом. За даними СБУ, більшість цих коштів американська фірма перерахувала на рахунки різних фізичних осіб і фірм, не дотичних до оборонного виробництва.
Нагадаємо, Bihus.info у лютому — березні 2019 року оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні журналістів йдеться, що колишній член РНБО Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор Укроборонпрому Павло Букін причетні до корупційної схеми з виведення з української оборонки близько 250 млн гривень.
Як стверджується, вони організували постачання оборонним підприємствам контрабандних деталей з РФ, а також з українських військових частин за цінами, завищеними в 2−4 рази.
8 липня Подільський районний суд Києва зобов'язав журналістів-розслідувачів Bihus.Info спростувати інформацію про причетність Ігоря Гладковського до схем розкрадання в оборонному комплексі.
Коментарі