Субота, 08 жовтня 2011 13:58

Колесніков Путіну: "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці"

Колесніков Путіну: "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці"

Віце-прем'єр Борис Колесніков зазначає, що Україна чітко задекларувала свій вибір інтеграції до Європейського союзу.

"Що стосується зони вільної торгівлі, так Україна показала свої устремління. Якщо зробити соцопитування, то, я думаю, мінімум дві третини виступлять за те, щоб Україна могла просуватися в Європейський союз", - сказав він у п'ятницю ввечері в ефірі телеканалу "Інтер".

Коментуючи нещодавні висловлювання прем'єра Росії Володимира Путіна про те, що приєднання до Митного союзу економічно вигідно для України, Колесніков сказав: "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Тому ніяких пряників ніхто не дочекається".

"Кожен керівник держави, особливо прем'єр економіки держави буде прагнути до розширення сфери впливу, в даному випадку Російської Федерації", - вважає віце-прем'єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колесніков надурив київських студентів

"Україна є членом СОТ, і коли вона вступала до цієї організації, то брала на себе певні зобов'язання, вийти за які не може", - зазначив він.

Віце-прем'єр не вважає, що Європа закриє доступ на свій ринок для української сільськогосподарської продукції.

"Дійсно ЄС квотує цю продукцію. А Україна вже отримала певні квоти у разі підписання зони вільної торгівлі, і вона буде їх, я думаю, тільки розширювати", - сказав він.

"Наші східноєвропейські друзі та партнери теж відкривали зону вільної торгівлі та вступали до Євросоюзу з тими самими правами, але, як показує їхній досвід, крок за кроком ці санкції носили все менший і менший характер. І на сьогоднішній день середня зарплата в Польщі 900-950 євро - це показник того, до чого повинна прагнути Україна", - зазначив він.

Колесніков не розуміє, на чому грунтуються твердження про те, що при створенні зони вільної торгівлі з ЄС "помре" авіаційна промисловість країни і не буде розвиватися суднобудування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Антонов" хоче постачати Пентагону літаки

"Я не знаю, з яких міркувань робляться такі висновки", - зазначив він.

"Я вірю в авіаційну промисловість України, яка на сьогоднішній день постачає продукцію в країни Латинської Америки, Африки, Південно-Східної Азії, так що тут для України нічого не зміниться. А транспортному літаку "Антонов" немає рівних у світі", - підкреслив Колесніков.

За його словами, в суднобудівної промисловості України є високі шанси в кооперації з голландськими партнерами, з польськими партнерами виробляти цілком конкурентоспроможні судна.

"Не можна, мені здається, так категорично ставити питання - або з нами, або все пропало. Це шлях в нікуди", - підсумував міністр інфраструктури.

Нагадаємо, Путін заявляв, що на користь інтеграції України до Митного союзу каже "величезний пласт факторів, який, безумовно, забезпечував би більшу конкурентоспроможність української, російської, і всіх учасників Митного союзу економік".

Зараз ви читаєте новину «Колесніков Путіну: "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6018
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути