Опозиція може спробувати нав'язувати владі свій порядок денний, якщо вона буде діяти консолідовано.
Про це на круглому столі "Україна після виборів: оцінка та прогноз" сказав політолог Ігор Коліушко.
"Опозиція має два сценарії поведінки і, на жаль, для самої опозиції обидва ці сценарії приведуть її до занепаду, - наголосив він. - Перший сценарій – спробувати все ж конструктивно поводити себе зараз у парламенті".
Так, на думку експерта, опозиція може спробувати вести діалог із владою так, щоби будучи в меншості, формувати порядок денний.
"Є багато дуже цікавих ідей. Можна було б зараз опозиції поторгуватися за посаду голови Верховної Ради. Наприклад, з одного боку вести перемовини з Партією регіонів про те, що "ви, як найбільша фракція, певно, маєте на це право (ставити спікером свою людину, – ред.), але у вас не вистачає голосів, а ми проголосуємо за кандидатуру з ваших, якщо це не буде якийсь крайній українофоб і т.д.". З іншого боку, можна вести аналогічний діалог з комуністами і казати: "Давайте виберемо керівництво Ради без "Регіонів",- розповів Коліушко.
Він додав: "Ця гра має підстави, але для цього опозиція має бути консолідованою, щоби вони грали цю гру, а не ними грали".
"Якщо вони не зможуть грати в такі конструктивні ігри, нав'язувати свою волю і свій порядок денний у ВР, тоді вони рано чи пізно неминуче повернуться о того сценарію (другого), як поводилася опозиція у попередньому парламенті – просто все заперечувати", - підкреслив експерт.
Але обидва ці варіанти можуть закінчитися, на думку Коліушка, не дуже позитивно для опозиції:
"Справжнього покращення найближчі роки не буде і тому звичайно народ буде звинувачувати всіх. І якщо опозиція піде першим шляхом – її будуть звинувачувати у колабораціоні?змі, а в другому варіанті - її будуть звинувачувати в політичній імпотентності".
Коментарі
2