![Експерт не виключає, що вибори до ВР можуть відбутися одразу після президентських](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/509/509573_w_300.jpg?v=0)
Рівень політичної культури у попередній сесії Верховної Ради був занадто малим.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Михайло Погребинський.
"Були і негативні, і позитивні моменти роботи парламенту, - зауважив він. - Я вважаю, що блокування — це негатив. Водночас зараз стає усталеною практика голосування за конституційним порядком, і це добре. Однак те, що ніхто так і не поставив питання переходу до європейської системи прийняття рішення більшістю від присутніх, це шкода".
Експерт додав: "Я вважаю, що в економічному плані прийнято пару важливих законів. Зокрема щодо вивозу капіталу в офшорні зони. Також влада вимушена шукати якісь засоби виходу з фінансової кризи, тому законопроект про векселі також виправданий в нинішній ситуації. Також були ще кілька важливих законопроектів. Але загалом ефективність роботи надзвичайно мала. Я не пам'ятаю ще такої сесії, де була така величезна кількість відхилень, не голосувань і так далі".
На думку Погребинського, зараз існує певна криза українського парламенту.
"Вона, можливо, не фатальна в тому розуміння, що вона вже не може бути виправлена, але близька до такого стану. Таким чином, є велика імовірність того, що цей парламент не доживе до свого нормального терміну і після президентських виборів, можливо, будуть перевибори", - зауважив він.
Неефективність парламенту, за словами політолога, є характерною рисою українського політичного класу.
"Є проблеми і у влади, і в опозиції. Бо набирають у список своїх партій людей, які не можуть регулярно ходити на роботу. Ця проблема зараз більше актуальна для влади. Але також це ще й проблема опозиції. Адже кілька разів було провалено законопроекти, за які виступала опозиція, через те, що не всі опозиціонери прийшли. Тому тут є провина обох сторін", - підкреслив він.
Погребинський додав: "Що стосується політичної культури, то тут, звісно, опозиція демонструє надзвичайно низький рівень. І почасти це пов'язано із присутністю у парламенті радикальної політичної сили. Всі розуміють, що опозиція, щоби зберегти опозиційне обличчя, змістилася на маргінальний край політичного аспекту".
Водночас, вирішити ці проблеми, на думку експерта, може зміна форми правління в Україні. Так, він переконаний, що Україна приречена на парламентську модель.
"Думаю, ми зараз - у перехідному періоді, коли країною керує один президент, другий. Насправді ж для України, її політичної культури, структурного і різнонаправленого соціуму, найбільш ефективною є парламентська модель. Це ефективна система для збереження України в тому складі, в якому вона є зараз", - підкреслив політолог.
Коментарі
2