За міжнародними правилами закон про введення біометричних паспортів можливо й позитивну роль відіграє в суспільстві, проте негативний ефект може внести український менталітет.
Про це Gazeta.ua сказав експерт Борис Кушнірук, коментуючи прийняття в новій редакції закон про введення біометричних паспортів.
"Класична ситуація для наших і бюрократів, і нашої нинішньої влади, коли їм кажеш: "Що ви робите?", то вони у відповідь: "Шановні, та ми ж вимоги Європейського Союзу дотримуємося. Існує вимога Європейського союзу про те, що треба запровадити базу біометричних даних. Ми ж тільки чесно хочемо дотриматись того, що від нас вимагають", - зауважив він.
Окім того, за його словами, що "інша справа: яка інформація збирається, яким чином, хто її оплачує, яким чином зберігає, який є доступ до інформації – ось в чому питання". Експерт пояснив, що саме на цьому етапі з'являється поняття українського менталітету. "І тут починаються суто українські варіанти, де прийдеться платити за доступ до інформації, при чому платити приватній структурі, де буде інформація про громадян", - додав експерт.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в новій редакції закон про введення біометричних паспортів з пропозиціями президента Віктора Януковича. Даний закон був ухвалений 2 жовтня 2012 року. Однак, 19 жовтня президент ветував закон і повернув його до ВР зі своїми пропозиціями.
У пропозиціях президента зазначається, що наділення уповноваженого державного органу з питань захисту персональних даних повноваженнями, які пропонують старою редакцією, не відповідає правовій природі. Проти даного закону виступали представники церкви і низки громадських організацій.
Янукович застосував вето прийнятий парламентом 2 жовтня закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.
Коментарі
3