пʼятниця, 26 січня 2007 11:34

Дума заборонила чиновникам наукову діяльність за іноземні кошти

Сьогодні Держдума Росії прийняла у другому читанні пакет законопроектів, які забороняють чиновникам викладати і займатися науковою діяльністю на засоби іноземних держав і організацій.

Перший законопроект вносить поправки до закону "Про уряд РФ". Документ забороняє членам уряду РФ займатися додатковою викладацькою, науковою, творчою діяльністю, оплачуваною виключно із засобів іноземних держав, іноземних і міжнародних організацій, іноземних громадян і осіб без громадянства. Після набуття документом чинності чиновники також не зможуть входити до складу органів управління, опікунських і наглядових рад іноземних некомерційних неурядових організацій і їхніх структурних підрозділів, які діють на території РФ.

Інший законопроект, який прийняла в другому читанні Держдума, вводить схожі обмеження для цілого ряду державних і муніципальних службовців. Обмеження розповсюджуються на керівництво і аудиторів Рахункової палати, голову ЦБ РФ, митників, міліціонерів, секретаря Ради безпеки РФ, прокурорських працівників, суддів, членів Ради Федерації, депутатів Держдуми, військовослужбовців, чиновників органів місцевого самоврядування, депутатів регіональних Законодавчих зборів.

Спікер Держдуми Борис Гризлов напередодні підтримав ці законопроекти.

- Якщо держслужбовці - від члена уряду до військовослужбовця і судді - отримують гроші від Петрова або Сидорова, то це хабар, а якщо від Сороса, то це грант, - сказав Гризлов.

Правозахисники вважають, що думські ініціативи направлені проти чиновників, які читають в зарубіжних університетах лекції з незручним для влади змістом, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Дума заборонила чиновникам наукову діяльність за іноземні кошти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути