21 березня Уряд прийняв постанову "Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення".
В Україні вже збудовано і на повну потужність працює мережа цифрового наземного ефірного телебачення. Тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.
"Ідея правильна. У всьому світі країни, які переходять на цифрове мовлення, намагаються бюджетним коштом допомогти бідним глядачам отримати нове обладнання. Але в українських реаліях за забезпеченням малозахищених українців телевізійними приймачами для цифрового телебачення потрібно стежити дуже пильно. Ми бачимо корупційні апетити нинішнього уряду і здогадуємось, що буде колосальна спокуса у когось заробити гроші на отій цифровій революції", - розповідає народний депутат Андрій Шевченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Cуспільному телебаченню слід відмовитися від реклами
"До цього моменту все, що було зв'язане з переходом на цифру в Україні викликало великі питання. Минулого року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провела великий конкурс на цифрові частоти, який закінчився колосальним скандалом. Тому, що ліцензії не отримали авторитетні відомі компанії, такі як "Чорноморка" в Криму, "Рівне-1" в Рівному, "ТВ-4" в Тернопілі, ТРК "Чернівці". Натомість величезну кількість ліцензій отримали п'ять нових структур, які до цього на ранку не з'являлись. Вони пов'язані між собою і є всі підстави вважати, що ці структури лояльні до нинішньої влади", - зазначає депутат.
Він переконаний, що контроль громадськості та учасників ринку надзвичайно важливий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українське телебачення можна назвати малоросійським"
З Держбюджету в цьому році на телетюнери виділять 350 млн.120 тис. грн. Нове обладнання хочуть роздати 685-695 тисячам сімей.
Більшість телеканалів - приватні, державних - 32, це "Перший національній", "УТР" та обласні. За словами депутата, приватні канали не зможуть профінансувати покупку телетюнерів.
Вся країна з аналогового телебачення перейде на цифрове до 17 червня 2015 року.
Коментарі
40