Ексклюзиви
Вівторок, 23 квітня 2019 15:44

Чого чекати від президента Зеленського - футурологічний прогноз

Не пройшло й доби, як риторика команди Зеленського змінилася на протилежну і стала продовженням риторики Порошенка. Одним з перших новообраного президента привітав Дональд Трамп. Порошенко пообіцяв докласти всіх сил, щоб допомогти Зеленському в його роботі. Путін мовчить. Що сталося?

Готуючись до війни, кожен гравець має свій сценарій. При цьому всі розуміють, що він нездійснений. А все тому, що в результаті боротьби сценаріїв завжди народжується щось зовсім нове. Воно непередбачуване і дивовижне.

Автор: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Поразка чи перемога?

Причиною для підозр, що тут "щось не те", стала надзвичайно спокійна і навіть оптимістична реакція США на усунення нині діючого президента України. Проте справжнім одкровенням стала прес-конференція самого Петра Порошенка. Вона відбулася одразу ж після оголошення результатів екзит-полів увечері 21 квітня 2019 року. На ній Порошенко був на диво спокійним і навіть задоволеним. Виглядало так, наче для нього це не повна поразка, а перемога. Хтось би сказав, що у нього сталеві нерви і він показує хорошу міну при поганій грі. Проте так само спокійними і навіть щасливими виглядали його дружина і діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волкер підтримав позицію Зеленського щодо Путіна

Це означає, що гіркота поразки була перекрита чимось новим – дуже позитивним і перспективним. Це нове готувалося не один день, проте матеріалізувалося лише 21 квітня. То що відбулося?

Дуже подібно, що відбулася мирна угода між трьома головними гравцями – Дональдом Трампом, Петром Порошенком та Ігорем Коломойським. Кожен з них має свої інтереси і політичні козирі.

Козирі США

Американці зацікавлені у збереженні та розвитку незалежної України. Тому що Україна відсікає Росію від Західної Європи і блокує формування Континентального блоку, тобто антиамериканської осі Париж–Берлін–Москва–Пекін. Давно прораховано, що сукупна потужність Континентального блоку перевищує потужність США, тому його виникнення є для американців смертельною загрозою. Відтак вони зацікавлені в тому, щоб Україна була сильною, стабільною і розвивалася без зайвих ексцесів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойський сказав, коли повернеться в Україну

Козирями США є слідство ФБР проти Коломойського з дуже важкими звинуваченнями. Олігарх заховався в Ізраїлі, проте Ізраїль є стратегічним союзником США, а Трамп – щирим другом ізраїльського прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу. Нещодавно Трамп допоміг йому перемогти на парламентських виборах, тому Бібі в боргу. Відтак США мають дієві засоби для переконання Коломойського в тому, що будь-які спроби дестабілізації України абсолютно неприпустимі.

Козирі Коломойського

Головним козирем Ігоря Коломойського є переконлива перемога його висуванця Володимира Зеленського на президентських виборах. Олігарх претендує на повернення у свою власність Приватбанку або отримання за нього компенсації в розмірі 2 мільярди доларів. Про вплив Коломойського на судову систему України свідчить те, що 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку.

Автор: Прес-служба президента
  Ігор Коломойський до березня 2015 року був губернатором Дніпропетровщини. Нині між ним і президентом Петром Порошенком триває протистояння
Ігор Коломойський до березня 2015 року був губернатором Дніпропетровщини. Нині між ним і президентом Петром Порошенком триває протистояння

Козирі Порошенка

Петро Порошенко має великий політичний досвід і міжнародні зв'язки. Під час виборів він об'єднав навколо себе багатомільйонне ядро стійких прихильників. Причому це люди освічені, переконані, самостійно мислячі, творчі й самодостатні. Це відкриває можливість формування проукраїнської партії середнього класу та здобуття нею значного впливу в майбутній Верховній Раді. Формування конституційної більшості дозволить модернізувати сам фундамент нинішнього державного устрою.

Про що домовилися?

Наявний фактаж дозволяє зробити припущення щодо загальної схеми мирної угоди. Результуючий вектор полягає в тому, що Україна зберігає свій нинішній курс: НАТО, "Армія, Мова, Віра", "Геть від Москви". Поглиблюється стратегічний союз Україна–США.

Порошенко отримує шанс на чергових парламентських виборах 27 жовтня 2019 року здійснити реванш і стати прем'єр-міністром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленському порадили зробити Порошенка міністром закордонних справ

Коломойський отримає Приватбанк або компенсацію за нього і діятиме помірковано, не порушуючи стабільність. Хоча можливо, що він вдовольниться тим, що його залишать на свободі.

Ключові посади силового блоку, підпорядковані Президенту, будуть узгоджуватися сторонами цієї тристоронньої угоди або вже узгоджені.

Чого чекати від нового президента

Автор: rbc.ua
  Володимира Зеленського на президентських виборах підтримали 73% українців
Володимира Зеленського на президентських виборах підтримали 73% українців

Володимир Зеленський не має жодного політичного досвіду, тому виконуватиме в основному представницькі функції – подібно до президентів парламентських республік.

Електоратом Зеленського є люди з незрілим мисленням і дитячим бажанням отримати все і негайно. Вони його обрали не як президента, а як чарівника, який підніме зарплати, знизить тарифи і поверне молодість. Вже за півроку ейфорія від обрання "народного президента" зміниться глибоким розчаруванням і навіть ненавистю.

І тут виникають специфічні загрози, пов'язані з єврейством Зеленського. Факт його обрання засвідчує відсутність в Україні антисемітизму. Проте на хвилі неминучого розчарування він може з'явитися. Для пом'якшення конфлікту Зеленському доведеться підкреслювати свою проукраїнську позицію. Цілком можливо, що це приведе до ще активнішої українізації.

А що Росія?

Схоже, що Росія опинилася за бортом цього "свята демократії". Місцеві політики і оглядачі сприйняли перемогу Зеленського дуже насторожено. Загальна думка: риторика України може пом'якшитися, але антиросійський курс не зміниться. На першій після виборів прес-конференції Зеленський пообіцяв інформаційну війну для визволення Донбасу і захист української мови. Московська теза "будь-хто окрім Порошенка" зазнала провалу.

Коли почнуться системні зміни

Як не парадоксально, але переконлива перемога Зеленського є черговим етапом формування в Україні постіндустріальної цивілізації. Хоча б тому, що емоційний, м'яко кажучи, вибір електорального натовпу ставить на порядок денний три важливі проблеми.

1. Вдосконалення виборчої системи, поліпшення якості електорату. Погодьтеся, що всезагальні вибори, коли голосують навіть пацієнти психлікарень – це вже перебір, небезпечний для всіх.

2. Формування партії середнього класу з націоналістичною ідеологією, що передбачає "виправлення імен" і наведення ладу в "авгієвих стайнях" сучасної політології.

3. Світоглядна і політична просвіта народних мас, просування позитивного світогляду, підвищення життєвого реалізму, вироблення звички голосувати "за", а не "проти".

Обговорення цих проблем уже почалося в соцмережах. Проте реальні зміни відбудуться після формування навколо Порошенка масового руху середнього класу і його потужного входження до Верховної Ради восени 2019 року.

Розвиток України до постіндустріального майбутнього отримав чергове прискорення. Несподівано, але цікаво! Тож звикаймо до політичних сюрпризів і активно творімо новий світ.

Зараз ви читаєте новину «Чого чекати від президента Зеленського - футурологічний прогноз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 850
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути