Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка заявили про складання повноважень.
Сказали, що не згодні з тим, щоб вводити нові номінації або будь-які інші зміни у прискореному порядку. Про це повідомив сайт комітету.
"Як і багатьох із вас, застала зненацька пропозиція про доповнення премії новою номінацією, а фактично – паралельним конкурсом", – сказано у тексті.
Висловили свою незгоду з тим, щоб вводити нові номінації, критерії чи будь-які інші зміни до існуючого на сьогодні Положення щодо Національної премії у прискореному порядку.
"Починаючи з 2019 року, ми керувалися бажанням відновити репутацію премії, позбавивши її радянського змісту і наповнивши актуальними сучасними сенсами, враховуючи мистецький рівень, новаторство та суспільну значимість поданих на здобуття премії творів", – заявили члени Комітету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Берлінале: два українських фільми отримали нагороди
На сьогодні, коли вже визначені переможці і країна чекає указ президента та оголошення імен справедливо та за всіма процедурами обраних лауреатів премії 2023 року, "такі зміни мають вигляд непродуманих і деструктивних", сказано в заяві.
"Це підриває прозорість та виваженість процедур, пункти положення та вагу премії як стабільної і авторитетної інституції з чітким алгоритмом роботи. Поява нових номінацій або інші несподівані зміни в Положенні до нагородження вже визначених переможців підважує довіру до премії як найвищої відзнаки за твори літератури та мистецтва в незалежній Україні", – сказали.
9 березня вперше не оголосили лауреатів Національної премії і не був опублікований відповідний указ президента.
Голова Комітету Юрій Макаров сказав, що не знає, чому Офіс президента так і не опублікував указ про лауреатів.
11 березня Комітет назвав імена лауреатів 2023 року у кількох номінаціях. 13 березня Макаров заявив, що складає повноваження.
Шевченківська премія – найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва в Україні. Премію вручають до дня народження Тараса Шевченка, 9 березня.
Коментарі
1