вівторок, 25 липня 2006 15:41

Член "Нашої України" Заплатинський розповів, чому він перейшов до Януковича

 

Володимир Заплатинський, 54 роки, з "Нашої України" одним із перших перейшов до антикризової коаліції. У минулому парламенті він був членом СДПУ(о).

Учора в кулуарах Верховної Ради Заплатинський, який зараз є генеральним директором ВО ім. С.М.Кірова у місті Миколаїв, розповів "ГПУ" про причини такого рішення.

Нардеп каже, що Партія регіонів за перехід йому грошей не платила. Але "Регіони" вже частково віддячили Заплатинському - за їх квотою він став головою Комітету з питань економічної політики.

Говорить російською. Повільно і розважливо. Під час розмови до нього підходять БЮТівці - члени його комітету. Розпитують про наступне засідання.

- Я прийняв таке рішення давно, - повільно розповідає Заплатинський. - З самого початку я був за це. Для того, щоб Україна об"єдналася, щоб на базі широкої коаліції була створена сильна виконавча влада. Тоді не було б поділу на захід і схід. Я - доктор економічних наук, заслужений економіст України, і тому основним для мене завжди була економіка. А це - рівень життя населення. Тому я відкрито говорив про широку коаліцію.

І своїм колегам із фракції ?

- Усім без винятку пояснював. Рішення не було спонтанним. Думаю, що цим усе й завершиться. І фракція "Наша Україна", якої я залишаюся членом...

Ви не збираєтеся виходити з неї, перейти до "Регіонів"?

- Абсолютно ні. Я вважаю, що наша фракція, мабуть, найбільш професійна за своїм складом. Ви погляньте на списки: до парламенту навіть не потрапили сьогоднішні міністри, керівники областей. Тобто, професіоналізм дуже високий. Створення широкої коаліції стримують лише політичні мотиви, але аж ніяк не економічні.

А конкретні прізвища можете назвати?

- На сьогодні всі політичні партії, які входять до блоку "Наша Україна", готові увійти в широку коаліцію.

Чи ви підписували "помаранчеву" угоду?

- Я її останнім підписав і першим із неї вийшов. Підписав тільки тому, що на той час політична сила підписала. Але ніколи, жодної секунди я не вірив у те, що в Україні можлива помаранчева коаліція. Головним мінусом у ній було те, що все почалося з розподілу місць для сидіння.

Ви вважаєте, що за помаранчевої коаліції економічні показники погіршилися б?

- Ні, не думаю. Було би просто ніяк. Якщо б її створили - вона би розпалася. Через місяць, два, три максимум. Її не було б, - вимовляє по складах Заплатинський, і додає: - Через амбіції лідерів та коаліція не мала б права на існування.

Переговори велися у двох напрямах. Переміг прагматизм і розум. В антикризовій коаліції, повірте мені, ніколи не буде сварок між прем"єром і спікером. Ви побачите. Ніколи не буде конфронтації між Верховною Радою й урядом. Не буде боротьби до крові за місця в уряді. А в помаранчевій коаліції всі ж бачили, що альянс Тимошенко-Порошенко не був би надійним і довгостроковим.

Чи був у вас вибір, за списками якої партії йти у парламент?

- Я тут третій раз. У мене були різні пропозиції. Приєднався до групи промисловців і підприємців. До парламенту я все життя очолював найбільші в Радянському Союзі підприємства легкої промисловості. Давно разом працюю з Анатолієм Кириловичем Кінахом. Я нічого поганого не бачив у президентському блоці "Наша Україна". Віктора Андрійовича знаю давно як доброго економіста. Але потім почалося...

Коли ви вступали в блок, брали на себе якісь зобов"язання щодо фракційної дисципліни, голосування?

- Усі в Україні знають, що Заплатинський - людина незалежна, з власною думкою і не "стадного" характеру. Це я і сьогодні підтверджую. Я не можу голосувати стадно - вибачте за такий вираз.

А Кінах вам що сказав про ваше рішення перейти до "антикризовиків"?

- Кінах поважає депутатів. Він за фракційні рішення. Але з повагою поставився до мого. Моє ставлення не змінилося до більшої частини "Нашої України". Думаю вони перейдуть в коаліцію, а також і велика частина Блоку Юлії Тимошенко.

"Газета по-українськи"

Зараз ви читаєте новину «Член "Нашої України" Заплатинський розповів, чому він перейшов до Януковича». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути