Президентом Молдови в п'ятницю, 16 березня, був обраний голова Вищої Ради магістратури Микола Тимофті.
За Тимофті проголосували 62 депутати молдавського парламенту при 61 необхідному голосі. Комуністи бойкотували вибори.
Молдова з 2009 року жила без президента - до цього чотири спроби обрати главу держави провалилися, тому що кандидати не могли набрати необхідну кількість голосів - мінімум 61 з 101 депутата. Вийти з політичної безвиході дозволили три голоси соціалістів, які підтримали висунуту правлячим альянсом За європейську інтеграцію "(АЄІ) кандидатуру.
Миколі Тимофті 63 роки, все життя він пропрацював у судовій системі Молдови, почавши свою професійну діяльність після закінчення юридичного факультету Держуніверситету Кишинева в якості консультанта міністерства юстиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молдова встановила світовий рекорд, проживши 2 роки без президента
Потім він послідовно обіймав посади судді одного з районних судів Кишинева, судді Верховної ради Молдавської РСР, віце-голови Верховного суду, голови колегії у кримінальних справах.
З 1996 по 2001 рік був головою апеляційної палати Кишинева, з того ж 1996 року і по теперішній час є головою асоціації суддів Молдови. З березня 2011 року обіймає посаду голови Вищої ради магістратури.
Тимофті став четвертим президентом Молдови. До нього вищий державний пост займали Мірча Снегур, Петро Лучинський і Володимир Воронін.
Нагадаємо, після того, як пост глави держави залишив лідер комуністів Володимир Воронін, виконуючим обов'язки президента Молдови був голова Демократичної партії Маріан Лупу, Влад Філат і Маріан Лупа.
Як повідомлялося, Конституційний суд Молдови скасував результати виборів президента 16 грудня 2011 через те, що не було дотримано таємниці голосування, відповідно, були скасовані і намічені на 15 січня вибори президента. Парламент не став призначати нову дату виборів, а парламентська більшість заявила про намір наприкінці квітня провести конституційний референдум з метою зміни процедури обрання президента в парламенті.
Зараз президент обирається трьома п'ятими голосів депутатів - 61 з 101. Парламентська більшість має намір змінити цю норму, щоб президент обирався простою більшістю в 51 голос.
Коментарі