Вчора у Мостиському районі на Львівщині відбулось урочисте відкриття нового приміщення пішого переходу, який є складовою Міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення "Шегині – Медика". Це збільшило пропускну спроможність пішого переходу в обох напрямах з 2600 до 8500 осіб на добу.
Реконструкція пункту пропуску обійшлася у понад 6 мільйонів гривень. На сьогодні це єдиний піший перехід міжнародного значення, який щодня перетинає близько 5 тис. громадян, серед яких мешканці прикордоння обох держав, учасники малого прикордонного руху. За місяць тут перетинає кордон в середньому 10 -12 тисяч людей.
У новому пункті перетину кордону збільшено кількість смуг руху для громадян – до реконструкції їх функціонувало дві (вхід/вихід), після реконструкції – 4 смуги (по дві в кожному напрямку) та дві резервні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митники вилучили 15 тонн контрабандного сиропу від кашлю із Словенії
Також приміщення пункту пропуску обладнали новою технікою, рентгенустановками та близько 20 камерами відеоспостереження.
"Я особисто зі свого кабінету можу бачити, що відбувається на цьому пункті пропуску в режимі он-лайн і впливати на ситуацію", – зазначив журналістам начальник Львівської митниці Сергій Попазогло.
Як запевняють митники, введення цього об'єкта в експлуатацію значно пришвидшить перетин кордону для громадян. Зокрема у новому пункті більше простору та працівників. Тож в середньому митники на людину витрачають близько 2 хвилин.
Водночас для багатьох мешканців прикордонних сіл та містечок перетинати кордон із сумками та возиками - "кравчучками" уже стало буденною роботою. Як розповіли кореспонденту "Газети" місцеві жителі, з України в Польщу через кордон дозволено переносити не більше одної пляшки горілки, двох пачок цигарок, кілограму квасолі або горіхів. Саме ці товари у Республіці Польщі є найбільш ходовими. У свою чергу з Польщі українці носять в руках пральні порошки, побутову хімію, дитячі памперси, ковдри, продукти, м'ясо та свинину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митниця і Податкова будуть спільно контролювати імпорт
Піший перехід "Шегині" було збудовано в грудні 1997 року і вводили його в експлуатацію як тимчасовий експериментальний варіант. Основною спорудою єдиного пішого переходу на Західній Україні був тимчасовий павільйон, через який люди ходили пішки до Польщі болотом.
Коментарі
8