четвер, 11 травня 2017 08:12

БПП присвоїли назву "Блок панамських патріотів"

Рік тому, 11 травня 2016-го "Блок Петра Порошенка" запропонували перейменувати в "Блок панамських патріотів". Таку назву політсилі придумав лідер "радикалів" Олег Ляшко через причетність президента Петра Порошенка до Панама-гейт.

Автор: rbc.ua
 

3 квітня того року міжнародний консорціум журналістських розслідувань відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". База містить інформацію про більш ніж 200 тисяч офшорних компаній, зареєстрованих через фірму Mossack Fonseca.

Із документів виплили прізвища 12 колишніх і нинішніх світових лідерів або членів їхніх сімей. Серед них - український президент Петро Порошенко. Його називали прямим власником акцій фірми Prime Asset Partners Ltd, зареєстрованої на Британських Віргінських островах за два місяці після перемоги Порошенка на президентських виборах. Фірму в декларації глава держави не вказав. Крім того, консультанти президента вивели в офшор активи найбільшого в Європі кондитерського концерну Roshen. Це могло бути використане для уникнення сплати компанією податку з продажу в Україні.

Після оприлюднення цієї інформації Порошенко відкинув звинувачення на свій бік, заявивши, що на всі запитання повинні відповідати компанії, яким він доручив управління своїми активами.

Його юридичні радники заявили, що створення офшорів було необхідне.

У "панамських документах" фігурують близько 600 українців. Серед них як наближені до нинішньої влади, так і люди з оточення екс-президента Віктора Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Порошенко заробляє мільйони в податковому раї" - західна преса

До офшорних схем також вдавалися глава КНР Сі Дзиньпін, президент Азербайджану Ільхам Алієв та ісландський прем'єр Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон, аргентинський футболіст Ліонель Мессі та актор Джекі Чан.

Цей скандал у 79 країнах світу призвів до обшуків, перевірок чи розслідувань. Слідчі дії та перевірки на факти відмивання грошей, уникнення від сплати податків, різноманітних фінансових злочинів чи інших правопорушень стосуються понад 6,5 тисяч осіб та компаній.

Урядові структури різноманітних держав повідомили, що "панамські документи" допомогли їм повернути чи заарештувати загалом близько 110 мільйонів доларів. Найбільшими сумами стали понад 80 мільйонів доларів у Колумбії, 20 мільйонів у Мексиці, 1 мільйон доларів у Словенії та навіть 375 фунтів срібних злитків в Австралії.

"Панамські папери" в низці країн мали і політичні наслідки. Найгучнішим випадком стала відставка прем'єр-міністра Ісландії Сігмюндюра Гюннлейгссона.

Утім сім із десяти держав, імена нинішніх чи колишніх лідерів яких фігурували в "панамських документах", або взагалі жодним чином не відреагували на оприлюднену інформацію, або ж відмовилися проводити будь-які розслідування. Серед них і Україна.

10 лютого 2017 року засновників компанії Mossack Fonseca заарештували. Юргена Мозака і Рамона Фонсеку звинуватили у відмиванні грошей у справі щодо корупційного скандалу в Бразилії.

Зараз ви читаєте новину «БПП присвоїли назву "Блок панамських патріотів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути