Глава cекретаріату президента Віктор Балога пропонує прем"єру Юлії Тимошенко подати у відставку.
Так він прокоментував звинувачення уряду щодо провалу пропрезидентськими депутатами законопроектів, необхідних для отримання другого траншу кредиту МВФ.
За його словами, народні депутати, у тому числі з Єдиного Центру, не підтримали ініціативи Кабінету Міністрів не з політичних, а з суто фахових причин, йдеться в повідомленні прес-служби президента.
На думку Балоги, уряд розраховував під прикриттям антикризової риторики проштовхнути у Верховній Раді "явно непрофесійні" зміни до фінансового та бюджетного законодавства.
"Прем"єр сподівалася, що її заклинання про необхідність боротьби з кризою вплинуть на депутатів, як гіпноз, і вони безрозсудно проголосують за рішення, які політично вигідні уряду, але посилять згубні економічні процеси. Такий задум провалився, що й викликало гнів Тимошенко, яка за звичкою одразу ж почала шукати винних", - заявив він.
На думку керівника секретаріату президента, прем"єр-міністру для досягнення позитивного результату варто було спрямувати свої зусилля не в бік Міжнародного валютного фонду, а в бік депутатського корпусу.
"Саме українських парламентаріїв треба було попередньо переконати у доцільності і ефективності пропонованих рішень. Очевидно, уряд не знайшов достатньо аргументів для одностайного схвалення своїх законопроектів", - йдеться в повідомленні.
"До того ж сьогоднішнє голосування, як на фотопапері, проявило давню проблему Тимошенко як керівника уряду: вона очолює Кабінет Міністрів, який всупереч Конституції не спирається на парламентську більшість. Адже якби так звана коаліція налічувала 226 депутатів, то ніяких проблем із схваленням урядових законопроектів не виникло", - зауважив Балога.
"Тому вже, напевно, час зупинитися у постійному і гарячковому пошуку винних, чесно визнати абсурдність такого становища, подати у відставку і через нові вибори спробувати знову вибороти собі владу. Принаймні, це дасть змогу Тимошенко, як кажуть, зберегти обличчя", - відзначив Балога.
Сьогодні Рада відмовилась розглядати три антикризові законопроекти: про внесення змін до законів України щодо пенсійного забезпечення, щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам та про внесення змін до закону "Про державний бюджет України на 2009 рік".
Після цього прем"єрка Тимошенко звинуватила главу СП Віктора Балогу та Президента у зриві попередніх домовленостей. "Команда народних депутатів, яка підпорядковується президенту і голові його секретаріату Віктору Балозі не проголосувала, діючи, очевидно, за принципом, "чим гірше – тим краще", хоча попередньо всі позиції були домовлені", - сказала вона.
Коментарі