Ексклюзиви
вівторок, 17 квітня 2012 09:06

Японія вдячна Києву за допомогу на Фукусімі і хоче тепер "дружити" тісніше

Японія вдячна Києву за допомогу на Фукусімі і хоче тепер "дружити" тісніше
В Японії підписали Резолюцію щодо дружніх зв'язків із Україною. Фото: ukr.obozrevatel.com

Палата Представників Парламенту Японії ухвалила Резолюцію щодо поглиблення дружніх зв?язків між Японією та Україною. включаючи співпрацю у сфері ліквідації аварій на АЕС.

Відповідний документ було прийнято одноголосно японськими депутатами у присутності прем'єр-міністра Йосіхіко Нода та міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги, який розпочав сьогодні свій офіційний візит до Токіо, повідомили у прес-службі МНС України.

Як зазначається в Резолюції, на тлі розвитку двосторонніх відносин між Японією та Україною та у зв'язку з минулорічним Великим Східнояпонським Землетрусом і аварією на АЕС Фукусіма-1, Японія отримала значну щиросердну підтримку від уряду України та українського народу. Ця допомога справила глибоке враження, а також відкрила нову сторінку японсько-українських відносин. Палата Представників Парламенту Японії висловлює щиру вдячність Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці рвуться до Японії рятувати людей від радіації

У документі йдеться, що жахливий досвід аварій на АЕС, який пережили обидві країни, та спільні знання щодо швидкого реагування під час аварії та подолання наслідків після неї, мають слугувати не лише інтересам двох країн, а й стати міжнародним надбанням.

З цієї точки зору, Палата Представників називає епохальною подією підписання між Урядами України та Японії Угоди про співробітництво у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, яка буде укладена у середу, 18 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відправить до Японії загін рятувальників з собаками

Ухвалена Резолюція є першим за останні 20 років документом, який японський парламент ухвалив стосовно пострадянських держав.

Зараз ви читаєте новину «Японія вдячна Києву за допомогу на Фукусімі і хоче тепер "дружити" тісніше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути