Ексклюзиви
Середа, 12 вересня 2007 16:27

Янукович заступився за Ахметова

Прем`єр-міністр України, лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає, що критика на адресу приватизації "Дніпроенерго" пов`язана з передвиборною ситуацією.

Про це Янукович заявив сьогодні журналістам у Запоріжжі.

"Ця критика з боку наших опонентів пов`язана з виборами і передвиборною ситуацією. Я хотів би поставити їм одне питання - чому вони це не зробили, коли були при владі. Критикувати легше, ніж щось робити", - сказав Янукович.

Глава уряду нагадав, що підприємство "Дніпроенерго" було оголошене банкрутом "ще в 2005 році при уряді Юлії Тимошенко". За його словами, впродовж цих років підприємство перебувало у стадії санації, мало високий рівень заборгованості з виплати зарплати і з виплати кредитів.

"Коли мій уряд почав працювати, ми почали шукати способи оздоровлення цього підприємства. Відкрито, через ЗМІ, оголосили конкурс. На конкурсній основі перемогло акціонерне товариство, яке заплатило 200 млн. доларів на погашення боргів і 200 млн. доларів - на розвиток підприємства. За це вони одержали 28% акцій", - пояснив Янукович.

Він зазначив, що держава зберегла за собою контрольний пакет акцій підприємства, який в майбутньому може бути продано не менш як за 1 млрд доларів.

Глава уряду вважає, що вжиті урядом заходи дозволили оздоровити економіку підприємства.

Акціонери ВАТ "Дніпроенерго" на зборах 27 серпня вирішили збільшити статутний фонд підприємства на 52,07%, або на 51 млн. 85,85 тис. грн. - до 149 млн. 185,8 тис. грн. у зв`язку з приєднанням до товариства ТОВ "Інвестиційне товариство" (засновниками є ВАТ "Павлоградвугілля" і ВАТ "Шахта "Комсомолець Донбасу", підконтрольні ТОВ "ДПЕК"). Збільшення статутного фонду відбудеться шляхом додаткового випуску 2 млн. 43 тис. 434 простих іменних акцій номіналом 25 грн. Після збільшення статутний фонд компанії буде поділено на 5 млн. 967 тис. 432 акції номіналом 25 грн.

В результаті додаткової емісії, ТОВ "Донбасівська паливно-енергетична компанія" (ДПЕК) консолідує 44,279% акцій ВАТ "Дніпроенерго".

Зокрема ТОВ "Інвестиційне товариство", засновниками якого є підконтрольні ДПЕК компанії - ВАТ "Павлоградвугілля" і ВАТ "Шахта "Комсомолець Донбасу", одержить контроль над 34,243% акцій (2 млн. 43 тис. 434 шт.), а афільована з ДПЕК кіпрська компанія DTEK Holdings Limited зменшить свою частку з 15,262% до 10,036% (598 тис. 895 шт. Акцій), пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Янукович заступився за Ахметова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26462
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода