Ексклюзиви
Понеділок, 08 грудня 2008 11:09

Якщо коаліції не буде цього тижня, то її не буде ніколи - Таран

Цього тижня у Верховній Раді України триватимуть переговори про створення парламентської коаліції. Політологи найвірогіднішим вважають союз між Блоком Юлії Тимошенко і Партією регіонів. Якщо цього не станеться, на їхню думку, то не уникнути позачергових виборів, передає Радіо Свобода.

90% того, що БЮТ і Партія регіонів цього тижня таки створять парламентську коаліцію, – вважає політолог Артем Біденко.

"Це пов"язано в першу чергу з певними раціональними необхідностями такої коаліції, бо бізнесмени в обох фракціях розуміють, що фінансова і політична криза в Україні зайшла занадто далеко. І відсутність коаліції призводить до втрат ними великих грошей. В Даному випадку прагматизм перемагає над якоюсь кон"юнктурою", – зазначає Артем Біденко.

За його словами, цю коаліцію можемо називати ситуативною, оскільки вона ґрунтуватиметься навколо прагматичних питань, а не ідеологічних.

"Вона не буде займатися питаннями на кшталт НАТО, мови, голодомору. Вона займатиметься в основному економічними питаннями та намагатиметься провести Україну через кризу цією зимою. Швидше за все ця коаліція розпадеться навесні", – каже політолог Артем Біденко.

На відміну від Артема Біденка політолог Олександр Палій переконаний, що коаліції не буде, а будуть дострокові вибори.

"Буде не коаліція, а розпуск парламенту. Оскільки такий статус дає президенту низку переваг. Розпущений парламент не буде здатний зібрати 300 голосів. Звичайно тут є проблеми з ухваленням бюджету і антикризових законів. Але загрози змін до Конституції і переформатування законодавчого поля – це загрози не тільки для президента, а й для державної системи України. Це стимулюватиме президента, щоб він в чергове розпустив парламент і це буде логічне рішення", – наголошує Олександр Палій.

Якщо коаліції не буде цього тижня, то її не буде ніколи, – заявив Радіо Свобода політолог Сергій Таран:

"Є перспектива створення парламентської коаліції між Партією регіонів і БЮТ. Однак, якщо торкатися того, чи буде ця коаліція довготривалою, то тут шансів набагато менше. Швидше за все конституційної більшості вони не матимуть", – каже Сергій Таран.

За його словами, всередині двох політичних сил, особливо блоку Юлії Тимошенко є дуже неоднозначне сприйняття такої коаліції.

"Звичайно, якщо перші кроки коаліції будуть ефективними, і вони справді сконцентруються на економічних питаннях, ця коаліція матиме шанс на довготривале життя. Але в експертному середовищі є очікування, що ця коаліція матиме ті самі проблеми і загрози що й попередня. Це конкуренція між двома лідерами", сказав Радіо Свобода політолог Сергій Таран.

А поки, на думку експертів, два лідери схиляються до такого розподілу: Юлія Тимошенко прем"єр-міністр, а Віктор Янукович голова Верховної Ради. А президента, два лідери, збираються обирати в парламенті.

Зараз ви читаєте новину «Якщо коаліції не буде цього тижня, то її не буде ніколи - Таран». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18082
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути