Так вважає колишній радник Віктора Ющенка Ярослав Лесюк.
"Передусім, викликає подив, чому Блок Юлії Тимошенко, звернувшись до Нашої України – Народної Самооборони щодо продовження дії коаліції, не запропонував конкретних засад її діяльності.
Замість цього Блок Тимошенко повів переговори, акцентуючи на кадрових питаннях (Партія регіонів на відміну від БЮТ, подала хоча б туманні пропозиції щодо ідеологічних та економічних засад нової коаліції)", - каже він.
Екс-радника Ющенка також дивує позиція НУ–НС, яка на передній план висуває кадрові питання й лише на другому плані розглядає засади діяльності коаліції.
"На мою думку, базою коаліційної угоди, чи БЮТ з НУ–НС та Блоком Литвина, чи ПР та НУ–НС, мають бути виключно ідеологічні, економічні та політичні принципи.
Погоджуюся, що засадами діяльності коаліції у будь-якому її форматі безсумнівними й незаперечними повинні стати такі задекларовані фігурантами пункти: мораторій на будь-які дії щодо мовного питання; безумовне виведення у 2017 році ЧФ РФ з України; недопустимість приватизації та створення консорціуму з управління ГТС", - сказав Лесюк.
Водночас згадані пункти політолог назвав неповними і додав ще три: продовження освітньої реформи в контексті незалежного тестування; негайна реформа НАК "Нафтогаз України" шляхом його поділу на три складові структури, котрі займатимуться відповідно продажем газу, його транспортуванням і зберіганням, та видобуванням. Проведення модернізації ГТС відповідно до Брюссельських домовленостей; неприпустимість повернення в Україну "Венко – Прикерченська. Ltd". Шельф залишається у виключній власності держави та управлінні нею.
На думку екс-радника Ющенка, без останнього пункту укладення будь-якої угоди між БЮТ, НУ–НС і Блоком Литвина чи між ПР і НУ–НС виглядатиме як завуальована спроба повернути до життя "Венко-Прикерченська. Ltd". "А це є абсолютно недопустимим з точки зору інтересів енергетичної та національної безпеки України", - сказав Лесюк.
"Тільки узгодивши ідеологічні засади діяльності коаліції у названих аспектах, можна розглядати питання, хто буде прем"єр-міністром України", - вважає експерт.
При цьому, зі слів Лесюка, буде більш природно, якщо ідеологічні засади старого-нового прем"єра, задекларовані ним раніше, не розбігатимуться з засадами діяльності коаліції.
"Вищенаведене в жодному разі не розглядається як рецепт побудови щасливої України для людей. Ідеться лише про збереження на цьому етапі залишків енергетичної, економічної та національної незалежності як фундаменту завтрашнього прогресу", - сказав колишній радник Ющенка.
УНІАН
Коментарі
10