Адміністрація президента України упродовж трьох місяців включає імена опозиційних громадських активістів до списків, які подаються до штаб-квартири Інтерполу в Ліоні.
Про це на брифінгу у Києві сказав координатор громадянського руху "Спільна Справа" Олександр Данилюк.
"За останні тижні ми зафіксували вже чотири випадки, коли представникам нашого руху було відмовлено в наданні віз посольствами країн-членів Євросоюзу. Усі документи були оформлені й подані належним чином, ці люди неодноразово бували в ЄС, ніколи не порушували візового режиму", - повідомив Данилюк.
За його словами, після відмови посольством Греції у наданні візи активістові "Спільної Справи" та "України без Кучми" Олександрові Кравчуку організація вирішила з'ясувати причини такого рішення.
Як стверджує один з координаторів Податкового майдану, від чинного представника вітчизняного МЗС стало відомо, що Адміністрація президента, починаючи з травня 2011 р., почала включати до списків розшукуваних осіб, а також осіб, що є підозрюваними у скоєнні кримінальних злочинів і перебувають в оперативній розробці МВС та СБУ, - імена опозиційних громадських активістів.
Мова йде про списки, які надаються до штаб-квартири Інтерполу у французькому місті Ліон.
"Це інформація, яка витримала додаткову перевірку", - запевнив він.
Він також повідомив, що громадянський рух "Спільна Справа" готує офіційне звернення до представництва Єврокомісії в Україні з вимогою провести розслідування даних фактів, дати офіційне пояснення, чому подібне стало можливим і поширити цю інформацію у європейських та українських ЗМІ.
Коментарі
3