Сім років тому, 5 травня 2011 року спікер Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон, який передбачав під час святкування Дня перемоги вивішувати поряд із жовто-блакитним прапором червоний стяг СРСР. За два тижні документ підписав тодішній президент Віктор Янукович.
Закон передбачав використовувати копії штурмового прапору 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії, який підняли над будинком рейхстагу 1 травня 1945-го. Обов'язковим стало підняття копій радянського стягу 9 травня поряд з державним прапором України.
Першими рішення підтримали обласні ради Одеси та Житомиру і міська рада Севастополя. Заборонили вивішувати червоний прапор у Львові, Івано-Франківську, Тернополі.
"З цим стягом учасники Великої Вітчизняної війни йшли до перемоги, тому його мають використовувати на свято разом із державним прапором," - сказав Янукович.
Того ж року, під час святкової ходи в Києві червоний прапор несли перед жовто-синім. Святкову колону очолив особисто Віктор Янукович.
У Львові, Франківську і Тернопілі червоні прапори 9 травня на державних установах не з'явились. У Донецьку під час ходи червоно-чорний прапор УПА кинули під ноги, а після спалили. Під час параду у Севастополі поруч з українськими військовими йшли російські солдати у радянській формі.
Після заборони радянської та нацистської символіки 9 травня 2015-го символом стала квітка червоного маку на честь загиблих у Другій світовій війні. У 2017-му святкова хода у Києві вже називалась "Ніхто не забутий, ніщо не забуте".
Коментарі