Країни Євросоюзу одностайно вирішили ухвалити пакет жорстких санкцій проти Росії.
Зокрема в чорний список Європейського Союзу додали 351 депутата Держдуми РФ, які голосували за "незалежність" так званих ЛДНР, заявив 22 лютого голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель на пресконференції в Парижі.
"Пакет санкцій буде доволі болючим для російської економіки. Ми продовжуватимемо дипломатичні зусилля, особливо у форматі ОБСЄ та ООН, щоб посадити Росію за стіл переговорів", - сказав Боррель.
Також ЄС додав у чорний список 27 фізичних і юридичних осіб, зокрема банки й організації, які фінансують операції РФ на Донбасі. Водночас президент Росії Володимир Путін не потрапив до санкційного списку.
"ЄС ухвалив рішення обмежити доступ Росії до фінансового ринку й ринку капіталу ЄС. Ми готові посилити ці санкції, якщо Росія продовжить агресивні дії проти України", - додав Боррель.
Він також привітав рішення Німеччини зупинити сертифікацію "Північного потоку-2".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін заявив, що Росія визнала так звані ЛДНР у кордонах областей
21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав окуповані території Сходу України "незалежними республіками". 22 лютого обидві палати парламенту РФ підтримали цю позицію.
Цивілізований світ засудив незаконне рішення Росії й оголосив про запровадження нових санкцій. Німеччина зупинила сертифікацію російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2". Велика Британія оголосила про санкції проти п'яти російських банків та друзів Путіна - бізнесменів Геннадія Тимченка та братів Бориса й Ігоря Ротенбергів. Їхні активи у Британії будуть заморожені, а особам заборонять приїжджати в країну.
У вівторок посли ЄС обговорили санкції проти Росії, зокрема - заборону на торгівлю російськими державними облігаціями на європейському ринку та виключення незаконних ЛНР і ДНР з угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною.
Коментарі