Індекс відчуження дорівнює 83 пункти, а це означає--переважна більшість українців вважає, що влада не чує та не бере до уваги їхні інтереси. Опитування компанією GfK Ukraine показало:
- 90% населення України у віці старше 16 років переконані, що багаті стають багатшими, а бідні біднішими;
- 84% респондентів, людям при владі немає ніякого діла до інших;
- 83% респондентів згодні, що більшість людей при владі намагаються отримати зиск за рахунок таких людей, як вони;
- 80% респондентів вважають, що їхня думка вже не має вагомого значення;
- 78% респондентів вважають, що вони ніяк не впливають на події, які відбуваються навколо.
Найвище значення індексу відчуження зафіксовано в Північному регіоні України (93 пункти), найнижче – в Західному регіоні (80 пунктів), насамперед за рахунок суттєво нижчої частки згодних з тим, що вони не впливають на події навколо (72%).
Почуття до влади
У 32% опитаних нинішня українська влада викликає роздратування. Майже така саме частка респондентів (31,3%) байдуже ставиться до керівництва країни, тоді як 20,5% респондентів відчувають презирство. Одночасно, з ненавистю по відношенню до влади ставляться 13,9% опитаних, зі страхом та занепокоєнням – 7,6%.Такі позитивні почуття по відношенню до української влади як симпатія та повага характерні лише для 3,9% та 4% респондентів відповідно. Лише трохи менше 9% опитаних ставляться до української влади зі співчуттям; 8,3% українців відчувають бажання допомогти.
Негативні відчуття по відношенню до влади переважають в усіх регіонах.
Янукович в українців викликає роздратування
Серед респондентів, які в першому турі минулих президентських виборів віддали свій голос за Віктора Януковича, переважають відчуття роздратування (29,8%) та байдужість (24,1%), а суттєво вища частка лише тих, хто співчуває владі (14%).
Опитування проводилося компанією GfK Ukraine протягом 02-19 березня 2011 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці від 16 років.
Коментарі
12